Քանի որ Հայաստանի ներկայիս ղեկավարը տղամարդկություն չունի, ես կտամ պատասխանը․ Արման Թաթոյան
Քանի որ մեր ներկայիս ղեկավարի մեջ այլևս տղամարդկություն չի մնացել, ես՝ որպես այս ընտրություններում Հայաստանի թեկնածու, կպատասխանեմ մեր երկրի անունից։ Այս մասին տեսանյութ է հրապարակել «Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի այն հայտարարությանը, որ հայերի ատելության պատճառներն ադրբեջանցիների նկատմամբ պետք է ուսումնասիրեն հոգեբույժները, հոգեբաններն ու բժիշկները։
«Պարոն Ալիև, թույլ տվեք հարցնել՝ ո՞ւմ պետք է ուսումնասիրեն հոգեբույժները, հոգեբաններն ու բժիշկները՝ այն երկրի՞ն, որի ազգային հերոսը կացնահար մարդասպան է, թե՞ հայերին։ Կամ այն երկրի՞ն, որը ավելի շատ կրոնական և մշակութային հուշարձաններ է ոչնչացրել, քան ISIS-ը, թե՞ հայերին։
Ավելին, Ձեր ելույթում Դուք մեր երկիրն ու ղեկավարներին մեղադրեցիք Ձեր ժողովրդի դեմ ամենատարբեր հանցագործությունների մեջ։
Առաջ շարժվելով և խաղաղության ոգով՝ եկեք պայմանավորվենք․ Դուք մեր դեմ մեղադրանքները ներկայացրեք Միջազգային քրեական դատարան, իսկ մենք էլ Ձեր երկրի դեմ հայցեր կներկայացնենք 2022 թվականին Հայաստանի տարածքում Ձեր բանակի գործած ռազմական հանցագործությունների և 2023 թվականին Արցախի էթնիկ զտման համար։
Մեր խնդիրները մի օր լուծվելու են, բայց լուծվելու են միջազգային իրավունքի ճանապարհով: Այնպես որ, կհանդիպենք դատարանում»,- ասված է Արման Թաթոյանի հրապարակած տեսանյութում։

Since the current leader of Armenia has no masculinity, I will give the answer – Arman Tatoyan
Since there is no masculinity left in our current leader, I, as the candidate of Armenia in these elections, will answer on behalf of our country. Arman Tatoyan, the candidate for prime minister of the Wings of Unity party, published a video about this, referring to the statement of the Azerbaijani president that the reasons for the hatred of Armenians towards Azerbaijanis should be studied by psychiatrists, psychologists and doctors.
“Mr. Aliyev, let me ask you: who should psychiatrists, psychologists and doctors study: the country whose national hero is an ax murderer, or the Armenians? Or the country that has destroyed more religious and cultural monuments than ISIS or the Armenians?
Moreover, in your speech you accused our country and leaders of various crimes against your people.
Moving forward and in the spirit of peace, let us come to an agreement: You bring charges against us to the International Criminal Court, and we will bring charges against your country for the war crimes committed by your army on the territory of Armenia in 2022 and for the ethnic cleansing of Artsakh in 2023.
Our problems will be solved one day, but they will be solved through international law. So, we will meet in court,” Arman Tatoyan said in the issued video.