Քանի որ Հայաստանի ներկայիս ղեկավարը տղամարդկություն չունի, ես կտամ պատասխանը․ Արման Թաթոյան
Քանի որ մեր ներկայիս ղեկավարի մեջ այլևս տղամարդկություն չի մնացել, ես՝ որպես այս ընտրություններում Հայաստանի թեկնածու, կպատասխանեմ մեր երկրի անունից։ Այս մասին տեսանյութ է հրապարակել «Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի այն հայտարարությանը, որ հայերի ատելության պատճառներն ադրբեջանցիների նկատմամբ պետք է ուսումնասիրեն հոգեբույժները, հոգեբաններն ու բժիշկները։
«Պարոն Ալիև, թույլ տվեք հարցնել՝ ո՞ւմ պետք է ուսումնասիրեն հոգեբույժները, հոգեբաններն ու բժիշկները՝ այն երկրի՞ն, որի ազգային հերոսը կացնահար մարդասպան է, թե՞ հայերին։ Կամ այն երկրի՞ն, որը ավելի շատ կրոնական և մշակութային հուշարձաններ է ոչնչացրել, քան ISIS-ը, թե՞ հայերին։
Ավելին, Ձեր ելույթում Դուք մեր երկիրն ու ղեկավարներին մեղադրեցիք Ձեր ժողովրդի դեմ ամենատարբեր հանցագործությունների մեջ։
Առաջ շարժվելով և խաղաղության ոգով՝ եկեք պայմանավորվենք․ Դուք մեր դեմ մեղադրանքները ներկայացրեք Միջազգային քրեական դատարան, իսկ մենք էլ Ձեր երկրի դեմ հայցեր կներկայացնենք 2022 թվականին Հայաստանի տարածքում Ձեր բանակի գործած ռազմական հանցագործությունների և 2023 թվականին Արցախի էթնիկ զտման համար։
Մեր խնդիրները մի օր լուծվելու են, բայց լուծվելու են միջազգային իրավունքի ճանապարհով: Այնպես որ, կհանդիպենք դատարանում»,- ասված է Արման Թաթոյանի հրապարակած տեսանյութում։

Поскольку у нынешнего руководителя Армении нет мужества, я отвечу сам — Арман Татоян
«Поскольку в нашем нынешнем руководителе больше не осталось мужества, я, как кандидат Армении на этих выборах, отвечу от имени нашей страны». Об этом заявил кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян, опубликовав видеообращение в ответ на заявление президента Азербайджана о том, что причины ненависти армян к азербайджанцам должны изучать психиатры, психологи и врачи.
«Господин Алиев, позвольте спросить: кого должны изучать психиатры, психологи и врачи — страну, национальным героем которой является убийца с топором, или армян? Или страну, уничтожившую больше религиозных и культурных памятников, чем ISIS, или армян?
Более того, в своём выступлении Вы обвинили нашу страну и её руководство в самых различных преступлениях против Вашего народа.
Двигаясь вперёд и руководствуясь духом мира, давайте договоримся: Вы представите свои обвинения против нас в Международный уголовный суд, а мы, в свою очередь, подадим иски против Вашей страны за военные преступления, совершённые Вашей армией на территории Армении в 2022 году, а также за этническую чистку в Арцахе в 2023 году.
Наши проблемы однажды будут решены, но решены они будут в рамках международного права. Так что встретимся в суде», — говорится в опубликованном Арманом Татояном видеообращении.