Կա օրենք, կա կարգ. բոլորն էլ պատասխան են տալու․ Ծառուկյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին
Կա օրենք, կա կարգ. բոլորն էլ պատասխան են տալու, հիմա կտան, կամ հունիսի 7-ից հետո, այս մասին Իջևանում անցկացրած նախընտրական հանդիպման ընթացքում ասաց Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը։
«Էդ որ ժամանակին մարդիկ «պիվայի» ու սիգարետի փող էին պարտք, էսօր միլիարդներով են, դաչաներով, կանանցով։ Պատասխան են տալու, չէ՞, ժողովո՛ւրդ ջան։ Ինձ վրա էլ են դրել ապօրինի հարստացում, սաղ կյանքս աշխատել եմ, կոմունիստների թվին օրը մեկ միլիոն աշխատել եմ, ֆակտուրան էլ կա։ Սնկից եմ սկսել, կոշիկի ցեխ եմ բացել, օղու գործարան»,-ասաց Ծառուկյանը։
Հավելեց՝ օրենքի առջև բոլորը հավասար են. «Ինձ էլ էին դատել, հիմա արդարացրել են, դա ո՞նց եղավ, դե թող պատասխան տան»։
Նշենք՝ Ապարանում կայացած քարոզարշավի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ Գագիկ Ծառուկյանի փեսայի առանձնատունն արդեն ժողովրդինն է։

«Есть закон, есть порядок: все ответят»: Царукян — о заявлении Пашиняна
«Есть закон, есть порядок — все ответят, сейчас или после 7 июня», — заявил Гагик Царукян во время предвыборной встречи в городе Иджеван, комментируя недавние заявления Никола Пашиняна.
«Тогда люди были должны за "пиво" и сигареты, а сегодня речь идёт о миллиардах, дачах, женах. Все будут отвечать, не так ли, дорогой народ? Мне тоже вменяли незаконное обогащение — всю жизнь работал, ещё при коммунистах зарабатывал по миллиону в день, есть даже фактуры. Я начинал с грибов, открывал обувные цеха, водочный завод», — заявил Царукян.
Он добавил, что перед законом все равны: «Меня тоже судили, сейчас оправдали — как это получилось? Пусть теперь они отвечают».
Отметим, что в ходе агитационной кампании в Арарате Никол Пашинян заявил, что особняк зятя Гагика Царукяна уже принадлежит народу.