Նկարը սարքած չի, ես իմ կարծիքն ունեմ, ոնց ուզում եմ, էդպես էլ ապրում եմ. ես կողմնակից եմ խաղաղությանը. Անդրանիկ Հարությունյան
Համացանցում տարածվել է դերասան Անդրանիկ Հարությունյանի լուսանկարը, որտեղ նա «իշխանական սրտիկ» է ցույց տալի, իսկ կրծքին՝ Փաշինյանի բաժանած քարտեզն է։
Շատերը նրան քննադատում են, իսկ որոշներն էլ կարծում են, որ նկարը կեղծ է, սարքած։
Aysor.am-ի հետ զրույցում Անդրանիկ Հարությունյանը նշեց, որ լուսանկարը կեղծված չի. «Ես քարոզարշավին չեմ մասնակցել, լուսանկարն իմ ընկերոջ՝ Լյուդվիգ Գյուլնազարյանի հետ իր մեքենայի մոտ ենք նկարվել։ Սակայն, եթե մասնակցեմ էլ, խնդիր չեմ տեսնում, կասեմ՝ մասնակցել եմ։ Ես իմ կարծիքն ունեմ, ոնց ուզում եմ, էդպես էլ ապրում եմ։ Համոզված եմ՝ այս նյութի տակ հայհոյախառն մեկնաբանություններ են լինելու, սակայն ֆեյք էջերով հայհոյանք գրելն այդքան էլ ճիշտ չէ։ Ընդդիմադիր լինի, թե իշխանամետ՝ մենք՝ արվեստի մարդիկ, միշտ թիրախավորված ենք։ Ես խնդիր չունեմ, ասում եմ այն, ինչ կա»։
Հարցին՝ արդյո՞ք ներկա իշխանության գաղափարները կրող է՝ Հարությունյանը պատասխանեց. «Ես կողմնակից եմ խաղաղության, որ բանակում զինվոր չմահանա, և այս երկիրը խաղաղ ապրի, ինչպես հիմա։ Եթե այդ նույն բանն անեին այլ ընդդիմադիր ուժեր, դա ինձ համար շատ մեծ բան կլիներ։ Ես քաղաքականությամբ չեմ զբաղվում, որ իրենց գաղափարները կիսեմ կամ չկիսեմ, ինձ համար ամենալավ բանն այն է, որ կայուն խաղաղություն լինի ու բանակում զինվոր չզոհվի»։
Դիտարկմանը՝ այդ ամենը տեսնո՞ւմ է այս իշխանության կառավարման պայմաններում՝ դերասանն արձագանքեց. «Քանի՞ տարի է պատերազմն ավարտվել է՝ մոտ 3-4 տարի, այդ ընթացքում մի զինվոր մահացե՞լ է թշնամու կրակոցից։ Կարծում եմ՝ չի եղել։ Շատ լավ է ու գովելի է»։

Фото не поддельное, у меня есть своё мнение, и я живу так, как считаю нужным: я сторонник мира — Андраник Арутюнян
В интернете распространилась фотография актёра Андраника Арутюняна, на которой он показывает «сердечко власти», а на его груди изображена карта, ранее продемонстрированная премьер-министром Николом Пашиняном.
Многие подвергли актёра критике, тогда как некоторые посчитали снимок фальшивым и смонтированным.
В беседе с Aysor.am Андраник Арутюнян заявил, что фотография не является подделкой.
«Я не участвовал в предвыборной кампании. Мы сфотографировались возле машины моего друга Людвига Гюлназаряна. Но даже если бы я участвовал в кампании, не вижу в этом проблемы и прямо бы сказал, что участвовал. У меня есть своё мнение, и я живу так, как считаю нужным. Уверен, что под этим материалом будут комментарии с оскорблениями, однако писать ругательства с фейковых страниц — не совсем правильно. Будь то оппозиционные или провластные взгляды — мы, люди искусства, всегда оказываемся под прицелом. У меня нет проблем говорить то, что есть на самом деле», — отметил актёр.
Отвечая на вопрос, разделяет ли он идеи нынешней власти, Арутюнян сказал:
«Я сторонник мира — чтобы в армии не погибали солдаты и чтобы страна жила спокойно, как сейчас. Если бы того же добились какие-либо другие оппозиционные силы, для меня это тоже было бы очень важно. Я не занимаюсь политикой, чтобы разделять или не разделять чьи-то идеи. Для меня самое главное — это стабильный мир и отсутствие жертв среди солдат».
На замечание о том, видит ли он всё это при нынешней власти, актёр ответил:
«Сколько лет прошло после окончания войны — примерно 3–4 года. За это время хоть один солдат погиб от выстрела противника? Думаю, такого не было. Это очень хорошо и заслуживает похвалы».