ԱՊՀ-ից դիտորդներ են եկել
Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) միջխորհրդարանական վեհաժողովը 2026 թվականի ՀՀ ԱԺ ընտրություններում դիտորդական առաքելություն է իրականացնելու, հայտնում են ԿԸՀ-ից։
Առաքելության ներկայացուցիչներ Ելենա Երեմենկոն և Ռոման Ամբուցևը և ԱՊՀ-ում ՀՀ ներկայացուցիչ Հայկ Չիլինգարյանը մայիսի 13-ին հյուրընկալվել են ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում։ Պատվիրակներին ողջունել է ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը և ներկայացրել օրենսդրական կարգավորումները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև դիտորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպությունների իրավունքներին և պարտականություններին։

Из стран СНГ в Армению прибыли наблюдатели
Межпарламентская ассамблея Содружество Независимых Государств (СНГ) будет осуществлять наблюдательную миссию на парламентских выборах Армения 2026 года, сообщает Центральная избирательная комиссия Армении.
Представители миссии — Елена Еременко и Роман Амбучев, а также представитель Армении в СНГ Айк Чилингарян — 13 мая были приняты в Центральной избирательной комиссии Армении.
Гостей приветствовал председатель ЦИК Ваган Овакимян, который представил им действующие законодательные нормы.
Также были обсуждены права и обязанности организаций, осуществляющих наблюдение за избирательным процессом.