«Վարչական ռեսուրսի չարաշահում». «Հայաստան» դաշինքը չի կարողանա այսօր հանդիպել թալինցիների հետ, Փաշինյանն է այսօր այնտեղ
Այսօր նախատեսված էր «Հայաստան» դաշինքի անդամների հանդիպումը Թալինի բնակիչների հետ, սակայն Թալինի համայնքապետարանից տեղեկացրել են, որ պայմանավորված Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա այցով՝ համայնքապետարանը չի կարողանա նախապես պայմանավորված ժամին ապահովել հանդիպումը քաղաքացիների հետ նախատեսված վայրում:
«Մենք արձանագրում ենք, որ սա վարչական ռեսուրսի չարաշահման հերթական ակնհայտ դրսևորումն է։
Քանի որ մեր նպատակը հարյուրավոր քաղաքացիների համար պատշաճ և արժանապատիվ հանդիպում կազմակերպելն է, իսկ նշված վայրն ամենահարմարն է նման հանդիպում կազմակերպելու համար, տեղեկացնում ենք, որ չենք ընդունում մեզ առաջարկվող արհեստական սահմանափակումները։

“Abuse of administrative resources” – The “Armenia” bloc will not be able to meet with Talin residents today due to Pashinyan’s visit
A meeting between members of the “Armenia” bloc and residents of Talin had been scheduled for today. However, the Talin community administration informed the bloc that, due to Nikol Pashinyan’s visit to the city today, it would not be able to ensure the meeting at the previously agreed time and location.
“We consider this yet another obvious manifestation of the abuse of administrative resources.
Since our goal is to organize a proper and dignified meeting for hundreds of citizens, and the designated venue is the most suitable location for such a gathering, we inform you that we do not accept the artificial restrictions imposed on us.