Խուզարկություններով ու ձերբակալություններով մեզ չեք վախեցնի «Հայաստան» դաշինք
Սպիտակի մեր գրասենյակում տեղի ունեցող գործողությունները և մեր թիմակիցների թիրախավորումը անակնկալ չէ։ Իրավապահ համակարգի նմանօրինակ գործելաոճը վաղուց արդեն դարձել է գործող վարչախմբի ձեռագիրը, այս մասին նշված է «Հայաստան» դաշինքի տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Այս գործողությունները ևս մեկ անգամ փաստում են.
իշխանությունը չունի հանրային աջակցություն և սեփական ուժերի հանդեպ վստահություն եւ իր վերարտադրությունը ապահովելու համար դիմում է նման քայլերի։
Տեղի ունեցողը ոչ թե իրավական գործընթաց է, այլ հերթական էժանագին փորձ՝ խոչընդոտելու մեր կառույցների բնականոն աշխատանքը։
Նմանատիպ մեթոդներով իշխանությունը փորձում է վախի մթնոլորտ սփռել, սակայն սա միայն ամրապնդում է մեր համոզմունքը, որ ընտրված ճանապարհը ճիշտ է։
Որևէ խուզարկություն կամ ձերբակալություն չի կարող փոխել մեր քաղաքական օրակարգը. մեր թիմը գիտի ինչի համար է պայքարում։
Մեր քաղաքացիներին կոչ ենք անում իշխանության կողմից իրականացված բոլոր հակաիրավական քայլերի պատասխանը տալ հունիսի 7-ին՝ մերժելով Հայաստանում հաստատված ավտորիտար ռեժիմին»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ ավելի վաղ տարածված տեղեկությունների՝ «Հայաստան» դաշինքի Սպիտակի գրասենյակում խուզարկություն է տեղի ունեցել․ կա ձերբակալված։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից էլ հայտնել են, որ նշված քննչական գործողությունները կատարվում են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում: Անհրաժեշտության դեպքում կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն

You will not intimidate us with searches and arrests – “Armenia” bloc
The actions taking place at our office in Spitak and the targeting of our team members are not unexpected. Such conduct by law enforcement agencies has long become the trademark of the current authorities, the “Armenia” bloc said in a statement.
“These actions once again prove that the authorities lack public support and confidence in their own capabilities, and therefore resort to such measures in an attempt to secure their continued hold on power.
What is happening is not a legal process, but yet another cheap attempt to obstruct the normal activities of our structures.
Through such methods, the authorities are trying to spread an atmosphere of fear, but this only strengthens our conviction that the path we have chosen is the right one.
No search or arrest can alter our political agenda. Our team knows what it is fighting for.
We call on our citizens to respond to all illegal actions carried out by the authorities on June 7 by rejecting the authoritarian regime established in Armenia,” the statement said.
According to earlier reports, a search was conducted at the Spitak office of the “Armenia” bloc. One person has been detained.
The Anti-Corruption Committee also announced that the investigative actions are being carried out within the framework of criminal proceedings initiated by the RA Anti-Corruption Committee. Additional information will be provided if necessary.