Շենգավիթում գործարանները պետք է վերաբացվեն, աշխատանքը՝ 24 ժամ եռա. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
Շենգավիթը ժամանակին արդյունաբերական կենտրոն է եղել, ցավոք, տնտեսական ամբողջ հզորությունը ժամանակի ընթացքում կորսվել է, թաղամասի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Շենգավիթը ստեղծվել է հայ աշխատավորի կողմից։ Ձեր բոլորի ծնողները, նաև դուք ժամանակին աշխատել եք, որպեսզի Հայաստանը ուժեղ երկիր լինի։ Ցավոք, այն տնտեսական հզորությունը, որը Շենգավիթն ուներ, այն գործարանները, որոնք ամբողջ աշխարհին արտադրանք էին մատակարարում, փակվեցին, այդ իսկ պատճառով Շենգավիթն այսօր ամենամեծ գործազրկություն ունեցող թաղամասերից է»,- նշեց Կարապետյանը։
Այս ամենը շուտով կփոխվի, երբ իրականություն դառնան Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ծրագրերը։
«Շենգավիթը պետք է վերածնունդ ապրի, այստեղ ոչ թե պետք է լինեն պահեստներ լինեն, այլ
Շենգավիթում աշխատանքը պետք է 24 ժամ եռա, գործարանները պետք է վերաբացվեն՝ նոր ժամանակակից տեխնոլոգիաներով, դրա պոտենցիալը մենք ունենք»,- ասաց Նարեկ Կարապետյանը։
Այս ամենն իրականություն կդառնա հունիսի 7-ի ընտրություններից հետո, երբ սկսվեն իրագործվել «Ուժեղ Հայաստանի» ծրագրերը։

Заводы в Шенгавите должны быть вновь открыты, работа должна кипеть 24 часа в сутки — Карапетян (видео)
Партия «Сильная Армения» проводит встречи с жителями Шенгавита.
В ходе встреч с жителями в тёплой атмосфере член совета партии Нарек Карапетян заявил, что Шенгавит в прошлом был промышленным центром, однако со временем утратил свою экономическую мощь.
«Шенгавит был создан армянским трудящимся. Ваши родители, как и вы, в своё время работали для того, чтобы Армения стала сильной страной. К сожалению, экономическая мощь, которую имел Шенгавит, и заводы, которые поставляли продукцию по всему миру, были закрыты, и именно поэтому сегодня Шенгавит — один из районов с наибольшей безработицей», — отметил Карапетян.
Он добавил, что ситуация вскоре изменится после реализации экономических программ Самвела Карапетяна Самвел Карапетян.
«Шенгавит должен пережить возрождение. Здесь не должны быть склады — здесь должна кипеть работа. Заводы должны быть вновь открыты с использованием современных технологий, у нас есть для этого потенциал. В Шенгавите работа должна кипеть 24 часа в сутки», — заявил Нарек Карапетян.
По его словам, это станет реальностью после выборов 7 июня, когда начнётся реализация программ «Сильной Армении».