Պեռաշկի ուտող իդիոտներ, որ իրար պարգևավճար են բաժանում, թե՞ անվճար կրթություն համալսարանում երիտասարդների համար. Արման Թաթոյան
15/05/2026 11:12
«Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը ուղերձով դիմել է երիտասարդներին՝ շեշտելով, որ բարձրագույն կրթությունը պետք է հասանելի լինի բոլորին՝ անկախ սոցիալական վիճակից։
Մասնավորապես նշել է, որ այսօր մեր երկիրը ղեկավարում է մի մարդ, ում համար ավելի կարևոր է պարգևավճարներ բաժանելը ինքն իրեն ու իր համար աշխատող պեռաշկի ուտող իդիոտներին, քան մեր երիտասարդներին հնարավորություն տալը, որ նրանք անվճար սովորեն համալսարանում՝ անկախ ծնողների ֆինանսական վիճակից:
Արման Թաթոյանը կիսվել է նաև իր անձնական փորձով՝ նշելով, որ ինքն անձամբ անցել է դժվարությունների միջով և սեփական ուժերով հաղթահարել բազմաթիվ խոչընդոտներ, սակայն չի ցանկանում, որ Հայաստանի երիտասարդությունը ևս նույն ճանապարհով անցնի։
«Ես հասկանում եմ ձեզանից շատերին։ Ես ինքս անցել եմ բազմաթիվ դժվարությունների միջով, առաջ եմ գնացել, պայքարել եմ, ապավինել եմ միայն սեփական ուժերիս, բայց ես չեմ ուզում, որ դուք ևս ստիպված լինեք անցնել այդ նույն դժվարություններով։ Ես երբեք չեմ ընդունի, որ Հայաստանում երիտասարդի ապագան որոշվի ոչ թե նրա գիտելիքով ու կարողությամբ, այլ ծնողի դրամապանակով»,- հայտարարել է վարչապետի թեկնածուն։

Idiots eating pies, distributing bonuses to each other, or free university education for young people – Arman Tatoyan
15/05/2026 11:50
Arman Tatoyan, the candidate for prime minister from the Wings of Unity party, addressed young people with a message emphasizing that higher education should be accessible to everyone, regardless of social status.
In particular, he noted that today the country is led by a person for whom it is more important to distribute bonuses to himself and the “idiots eating pies” working for him than to provide Armenian youth with the opportunity to study at university free of charge, regardless of their parents’ financial situation.
Arman Tatoyan also shared his personal experience, noting that he himself had gone through hardship and overcome many obstacles on his own, but does not want Armenia’s youth to face the same path.
“I understand many of you. I myself have gone through many difficulties, I have moved forward, I have struggled, and I have relied only on my own strength. But I do not want you to have to go through the same hardships. I will never accept a situation where the future of a young person in Armenia is determined not by knowledge and ability, but by their parents’ wallet,” the prime ministerial candidate stated.