Պեռաշկի ուտող իդիոտներ, որ իրար պարգևավճար են բաժանում, թե՞ անվճար կրթություն համալսարանում երիտասարդների համար. Արման Թաթոյան
15/05/2026 11:12
«Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը ուղերձով դիմել է երիտասարդներին՝ շեշտելով, որ բարձրագույն կրթությունը պետք է հասանելի լինի բոլորին՝ անկախ սոցիալական վիճակից։
Մասնավորապես նշել է, որ այսօր մեր երկիրը ղեկավարում է մի մարդ, ում համար ավելի կարևոր է պարգևավճարներ բաժանելը ինքն իրեն ու իր համար աշխատող պեռաշկի ուտող իդիոտներին, քան մեր երիտասարդներին հնարավորություն տալը, որ նրանք անվճար սովորեն համալսարանում՝ անկախ ծնողների ֆինանսական վիճակից:
Արման Թաթոյանը կիսվել է նաև իր անձնական փորձով՝ նշելով, որ ինքն անձամբ անցել է դժվարությունների միջով և սեփական ուժերով հաղթահարել բազմաթիվ խոչընդոտներ, սակայն չի ցանկանում, որ Հայաստանի երիտասարդությունը ևս նույն ճանապարհով անցնի։
«Ես հասկանում եմ ձեզանից շատերին։ Ես ինքս անցել եմ բազմաթիվ դժվարությունների միջով, առաջ եմ գնացել, պայքարել եմ, ապավինել եմ միայն սեփական ուժերիս, բայց ես չեմ ուզում, որ դուք ևս ստիպված լինեք անցնել այդ նույն դժվարություններով։ Ես երբեք չեմ ընդունի, որ Հայաստանում երիտասարդի ապագան որոշվի ոչ թե նրա գիտելիքով ու կարողությամբ, այլ ծնողի դրամապանակով»,- հայտարարել է վարչապետի թեկնածուն։

«Идиоты, жующие пирожки и раздающие друг другу премии, или бесплатное университетское образование для молодёжи?» — Арман Татоян
15/05/2026 11:47
Кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян обратился с посланием к молодёжи, подчеркнув, что высшее образование должно быть доступно всем вне зависимости от социального положения.
В частности, он заявил, что сегодня страной руководит человек, для которого важнее раздавать премии самому себе и «идиотам, жующим пирожки и работающим на него», чем дать молодым людям возможность бесплатно учиться в университетах независимо от финансового положения их родителей.
Арман Татоян также поделился личным опытом, отметив, что сам прошёл через множество трудностей и преодолел немало препятствий собственными силами, однако не хочет, чтобы молодёжь Армении была вынуждена проходить тот же путь.
«Я понимаю многих из вас. Я сам прошёл через многочисленные трудности, двигался вперёд, боролся и рассчитывал только на собственные силы. Но я не хочу, чтобы и вы были вынуждены проходить через те же испытания. Я никогда не соглашусь с тем, чтобы будущее молодого человека в Армении определялось не его знаниями и способностями, а толщиной кошелька его родителей», — заявил кандидат в премьер-министры.