Կրակոցներ Էջմիածնում․ հիվանդանոց տեղափոխվածը գեներալ Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստեր որդին է․ ArmLur.am
15/05/2026 19:29
ArmLur.am-ին էջմիածնում տեղի ունեցած միջադեպից մանրամասներ են հայտնի դարձել։ Մասնավորապես, վիճաբանողների մեջ է եղել գեներալ Մանվել Գրիգորյանի դստեր՝ նախկին դատավոր Նաիրա Գրիգորյանի որդին՝ Սեյրան Արտակի Պողոսյանը։
Նա հիվանդանոցում է և նրան են վնասվածքներ հասցրել։
ՆԳՆ-ն հայտնել էր, որ Վաշարշապատի համայնքային ոստիկանները բացահայտել են խուլիգանության դեպք․ հայտնաբերվել էր հանցագործության գործիք մեկնարկային ատրճանակը.
«Մայիսի 14-ին՝ ժամը 10։40-ին, ՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել, որ կտրած-ծակած վերքերով բուժօգնության է դիմել Էջմիածնի բնակիչ 15-ամյա մի պատանի։ Մեկնել են Համայնքային ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի ծառայողներ։
Ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Էջմիածնի Սպանդարյան փողոցում, խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել և բաժին է տեղափոխվել էջմիածինցի 18-ամյա երկու երիտասարդ։ Հետագա միջոցառումներով պարզվել է, որ Կոտայքի մարզի Նոր Գեղի գյուղի բնակիչն ու նրա ընկերները Էջմիածնի Վազգեն Առաջինի փողոցում վիճաբանել են բուժօգնության դիմած և արդեն ձերբակալված երիտասարդների հետ, որի ընթացքում էլ Նոր Գեղիի բնակիչը դանակի մի քանի հարված է հասցրել 15-ամյա պատանուն, իսկ 18-ամյա էջմիածինցին մեկնարկային ատրճանակով երկու անգամ կրակել է օդ։
Նախապատրաստված փաստաթղթերը ներկայացվել են Վաղարշապատի քննչական բաժին։ Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ խուլիգանության և առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառելու հատկանիշներով։ Հանցագործության գործիք ատրճանակը հայտնաբերվել է։
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ դեպքի մասնակից բոլոր անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ»:

В Эчмиадзине прозвучали выстрелы: госпитализированный — внук генерала Манвела Григоряна, сын бывшего судьи Наиры Григорян — ArmLur.am
15/05/2026 20:00
ArmLur.am сообщает, что стали известны подробности инцидента, произошедшего в Эчмиадзине. В числе участников конфликта оказался Сейран Артакович Погосян — сын дочери генерала Манвела Григоряна, бывшего судьи Наиры Григорян.
По данным издания, он был госпитализирован и получил телесные повреждения.
МВД Армении ранее сообщало, что сотрудники полиции Вагаршапата раскрыли случай хулиганства, в ходе которого было обнаружено орудие преступления — стартовый пистолет.
«14 мая около 10:40 в оперативный центр МВД поступило сообщение из больницы о том, что за медицинской помощью обратился 15-летний подросток с резаными и колото-резаными ранениями. На место прибыли сотрудники полиции Вагаршапата.
В результате оперативно-розыскных мероприятий на улице Спандаряна в Эчмиадзине были задержаны и доставлены в отделение двое 18-летних жителей по подозрению в хулиганстве.
В ходе дальнейших действий установлено, что житель села Нор Гехи Котайкской области и его друзья на улице Вазгена Первого в Эчмиадзине вступили в конфликт с пострадавшим и уже задержанными молодыми людьми, в ходе которого житель Нор Гехи нанес 15-летнему подростку несколько ударов ножом, а 18-летний житель Эчмиадзина дважды выстрелил в воздух из стартового пистолета.
Подготовленные материалы направлены в следственный отдел Вагаршапата. Возбуждено уголовное дело по признакам хулиганства и причинения вреда здоровью средней тяжести.
Орудие преступления — пистолет — обнаружено. Проводятся мероприятия по установлению всех участников инцидента», — говорится в сообщении.