Չտես մարդուց ավելի ագահ մարդ աշխարհում գոյություն չունի. Սամվել Կարապետյան
Վախեցած մարդն իր անվտանգությունը չի կարող կառավարել, և նույնը վերաբերում է պետությանը, ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը Նազենի Հովհաննիսյանի «Կամուրջներ» հաղորդման ժամանակ։
«Ինձ համար կոնկրետ որոշում է, որ մենք պետք է ապահովենք Հայաստանի զարգացումը, բայց մենք չենք երգելու ու պարելու բոլորի հետ, որ ժողովրդին ցույց տանք, թե կարող ենք բեմի վրա սրա-նրա հետ պարել։ Այդ պարը կարող է մեծ վնաս տալ մեր ժողովրդին», - ասել է նա։
Կարապետյանն ընդգծել է. չտես մարդուց ավելի ագահ մարդ աշխարհում գոյություն չունի։
«Հիմա ես տեսնում եմ, որ այս մարդիկ այս սկզբունքով առաջ են շարժվում, այս մարդիկ չեն պատկերացնում իրենց կյանքն առանց իշխանության, առանց թալանի։ Դրա համար հունիսի 7-ին մեր ժողովուրդը պետք է կանգնեցնի այս ամենը», - ասել է Կարապետյանը։

“There is no greedier person in the world than a miserable person” – Samvel Karapetyan
Samvel Karapetyan stated during Nazeni Hovhannisyan’s “Bridges” program that a frightened person cannot ensure even his own security, and the same applies to the state.
“For me, it is a clear decision that we must ensure Armenia’s development. But we will not sing and dance with everyone just to show people that we can dance on stage with this or that side. Such dancing can cause great harm to our people,” he said.
Karapetyan emphasized that there is no greedier person in the world than a miserable person.
“Now I see that these people are guided precisely by that principle. They cannot imagine their lives without power, without plunder. Therefore, on June 7, our people must put an end to all of this,” Karapetyan stated.