Ժողովուրդը ՔՊ-ին ատում է. Արմեն Աշոտյան (Տեսանյութ)
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ՔՊ-ական Ռուբեն Ռուբինյանի հայտարարություններին է անդրադարձել՝ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի վերաբերյալ։
«Պատահական չէ, որ թուրքական դրոշմ ունեցող, իր կենսագրության մեջ թուրքական հետք ունեցող Ռուբինյանը ատում է Արցախյան հերոսամարտի, արցախյան պայքարի առաջամարտիկներից մեկին»,- նշել է Արմեն Աշոտյանը։
«Մինչև այսօր Ռուբինյանը թուրքական բարձրաստիճան պաշտոնյաների համար աշխատում է «мальчик по вызову»՝ Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումից մինչև այլ հարթակներ։
Ռուբինյանը շատ լավ գիտի, որ ժողովուրդն իրենց ատում է, շատ լավ գիտի, որ ընտրակեղծարարության մեջ որևէ մեկին մեղադրելուց առաջ պետք է նախ սկսել սեփական շրջապատում արյունակցական կապերով ընտրակեղծարարներ փնտրելուց»,- հավելել է Աշոտյանը։
Նա նշել է նաև՝ Ռուբինյանին ու ՔՊ-ին, որոնք փորձում են գողանալ ժողովրդի ձայնը, հույսը, քիչ ժամանակ է մնացել։

Народ ненавидит «Гражданский договор» — Армен Ашотян (видео)
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян прокомментировал заявления представителя партии «Гражданский договор» Рубена Рубиняна в адрес третьего президента Армении Сержа Саргсяна.
«Не случайно Рубинян, имеющий в своей биографии турецкий след и турецкое клеймо, ненавидит одного из лидеров Арцахской освободительной борьбы», — заявил Ашотян.
По его словам, «до сих пор Рубинян выступает в роли "мальчика по вызову" для высокопоставленных турецких чиновников — от Анталийского дипломатического форума до других международных площадок».
Ашотян также заявил, что Рубинян «прекрасно знает, что народ ненавидит их», и прежде чем обвинять кого-либо в фальсификации выборов, властям следует «поискать фальсификаторов в собственном окружении, в том числе среди родственников».
Он добавил, что у Рубиняна и партии «Гражданский договор», которые, по его словам, «пытаются украсть голос и надежду народа», осталось мало времени.