Կրակոցներ Երևանի Փարպեցի փողոցում
Այսօր՝ մայիսի 16-ին, հերթական կրակոցներն են տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 01:50-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչությունում տեղեկություններ են ստացվել, որ Փարպեցի փողոցում վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որի ժամանակ հնչել են կրակոցներ։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեպքի վայր են ժամանել Երևանի քրեական ոստիկանության վարչության ծառայողները։
Տեղում պարզվել է, որ ստացված օպերատիվ տեղեկությունները հավաստի են և այս պահին ոստիկանները պարզում են՝ արդյոք ծեծկռտուք-կրակոցի հետևանքով տուժած քաղաքացի կամ քաղաքացիներ կան, թե ոչ։
Դեպքի մասին տեղեկությունը փոխանցվել է ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին, որտեղ էլ դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:

Выстрелы на улице Парпеци в Ереване
Сегодня, 16 мая, в Ереване произошла очередная стрельба. Около 01:50 в Ереванское управление уголовной полиции Главного управления уголовной полиции МВД Армении поступила информация о том, что на улице Парпеци произошел конфликт, во время которого прозвучали выстрелы.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, на место происшествия прибыли сотрудники Ереванского управления уголовной полиции.
На месте было установлено, что полученная оперативная информация соответствует действительности. В настоящее время полиция выясняет, есть ли пострадавшие в результате драки и стрельбы.
Информация о происшествии была передана в следственный отдел административных районов Кентрон и Норк-Мараш Следственного управления города Еревана Следственного комитета Армении, где по факту инцидента возбуждено уголовное производство.