«Կերակրատաշտի» շուրջ պտտվող պատկերացումների վրա քաղաքական ճանապարհը կառուցած մարդը չի կարող հասկանալ գաղափարի շուրջ համախմբված մարդկանց ուժը․ Դավիթ Անանյանը՝ Վահագն Ալեքսանյանին
17/05/2026 21:11
«Միասնության թևեր» կուսակցության կառավարման խորհրդի անդամ Դավիթ Անանյանն այսօր պատասխանել է ՔՊ-ական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանի այն գրառմանը, թե որտեղից Արման Թաթոյանին գումար գրասենյակների վարձակալության ու պաստառների համար:
«Ի պատասխան ոմանց... Երբ մարդը երկար տարիներ ապրել է բացառապես կենցաղային բնազդների, մանր շահերի ու պատեհապաշտ հաշվարկների տրամաբանությամբ, նրա համար իսկապես դժվար է պատկերացնել, որ գոյություն ունեն նաև այլ հարաբերություններ՝ վստահության, ընկերության, արժեհամակարգի և նվիրումի վրա հիմնված։
Այդ պատճառով էլ նման շրջանակների ներկայացուցիչներին անհասկանալի է, թե ինչպես կարող են ընկերները, հարազատներն ու համախոհները սեփական կամքով, սեփական միջոցներով և հավատով կանգնել այն մարդկանց կողքին, որոնք պայքարի մեջ են մտել ոչ թե աթոռի, այլ պետության ապագայի համար։
Ամեն մարդ աշխարհը չափում է իր պատկերացումներով ու իր կենսակերպի սահմաններում։ Եվ եթե որևէ մեկի քաղաքական ճանապարհը կառուցվել է միայն «կերակրատաշտի» շուրջ պտտվող պատկերացումների վրա, ապա բնական է, որ նա չի կարող հասկանա գաղափարի շուրջ համախմբված մարդկանց ուժը»,- գրել է Դավիթ Անանյանը։

«Человек, построивший политический путь вокруг представлений о "кормушке", не способен понять силу людей, объединенных идеей»: Давид Ананян — Ваагну Алексаняну
17/05/2026 22:11
Член правления совета партии «Крылья единства» Давид Ананян сегодня ответил на публикацию депутата от партии «Гражданский договор» Ваагна Алексаняна, в которой тот задался вопросом, откуда у Армана Татояна средства на аренду офисов и изготовление плакатов.
«В ответ некоторым... Когда человек долгие годы живет исключительно логикой бытовых инстинктов, мелкой выгоды и оппортунистических расчетов, ему действительно трудно представить, что существуют и другие отношения — основанные на доверии, дружбе, системе ценностей и преданности.
Именно поэтому представителям подобных кругов непонятно, как друзья, родственники и единомышленники могут по собственной воле, на собственные средства и по убеждению поддерживать людей, вступивших в борьбу не за кресло, а за будущее государства.
Каждый человек измеряет мир своими представлениями и рамками собственного образа жизни. И если чей-то политический путь был построен исключительно вокруг представлений о "кормушке", то вполне естественно, что он не способен понять силу людей, объединенных идеей», — написал Ананян.