Մերժե՛ք ՔՊ-ին, մի՛ արյունոտեք ձեր ձեռքերը. Արսեն Ջուլֆալակյան
Նախկին պատգամավոր, հունա-հռոմեական ոճի ըմբիշ, Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը հունիսի 7-ին ընդառաջ կոչ է անում անպայման մասնակցել ընտրություններին։
Նա հայտարարել է՝ եղել և մնում է այն կարծիքին, որ ոչ մի պարագայում չպետք էր թույլ տալ, որ այս «ազգակործան պատուհասն Արցախը հանձնելուց հետո մնար իշխանության և հետո էլ կազմակերպեր հերթական ընտրություններ»։
«Վաղուց պետք է հեռացված լիներ իշխանությունից…
Ցավոք, ունենք՝ ինչ ունենք:
Եվ քանի որ հունիսի 7-ի «ընտրությունները», փաստորեն, անխուսափելի են, ի՞նչ անել.
1. Անպայման մերժե’ք ՔՊ-ին
2. Մասնակցե’ք ընտրություններին, որ ձեր ձայնը չօգտագործեն ինչպես ուզեն: Հիշեք մայրաքաղաքի օրինակը. 1.2մլն բնակչություն ունեցող Երևանի քաղաքապետ է դարձել ընդամենը 75.000 ձայն հավաքած քպ-ականը՝ հենց ցածր մասնակցության պատճառով:
3. Ձայն մի՛ տվեք այն ուժերին, որոնք անցողիկ շեմը հաղթահարելու հնարավորություն չունեն (4% կուսակցությունների դեպքում և 8%՝ դաշինքների): Ստուգեք վերջին սոցհարցումները և ընտրություն կատարեք հաղթահարող ուժերից մեկի օգտին: Ամենայն հավանականությամբ, այդ ուժերը չորսն են լինելու (եթե ՔՊ-ն նոր այլանդակությունների չդիմի այս ընթացքում...), ինչը հեշտացնելու է ձեր ընտրությունը:
Եվ նորից, անկախ ամեն ինչից, մերժե՛ք ՔՊ-ին։
Մի՛ դարձեք հանցակից պատմական հանցագործությունների, մի՛ արյունոտեք ձեր ձեռքերը»,- գրել է Ջուլֆալակյանը։

Reject the Civil Contract, do not get your hands bloody – Arsen Julfalakyan
Former MP, Greco-Roman wrestler, and Olympic silver medalist Arsen Julfalakyan is calling on everyone to participate in the elections ahead of June 7.
He stated that he has always maintained the position that under no circumstances should this “nation-destroying scourge remain in power after surrendering Artsakh and then go on to organize another election.”
“He should have been removed from power long ago…
Unfortunately, we have what we have.
And since the June 7 ‘elections’ are, in fact, inevitable, what should be done?
1. Definitely reject the Civil Contract.
2. Participate in the elections so that your vote is not used at someone else’s discretion. Remember the example of the capital. In Yerevan, a city of 1.2 million people, a Civil Contract representative became mayor with only 75,000 votes precisely because of low voter turnout.
3. Do not vote for forces that have no realistic chance of crossing the threshold (4% for parties and 8% for alliances). Review the latest polls and choose among the forces likely to pass the threshold. Most likely, there will be four such forces (unless the Civil Contract resorts to new outrages during this period...), which should make the choice easier.