Մերժե՛ք ՔՊ-ին, մի՛ արյունոտեք ձեր ձեռքերը. Արսեն Ջուլֆալակյան
Նախկին պատգամավոր, հունա-հռոմեական ոճի ըմբիշ, Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը հունիսի 7-ին ընդառաջ կոչ է անում անպայման մասնակցել ընտրություններին։
Նա հայտարարել է՝ եղել և մնում է այն կարծիքին, որ ոչ մի պարագայում չպետք էր թույլ տալ, որ այս «ազգակործան պատուհասն Արցախը հանձնելուց հետո մնար իշխանության և հետո էլ կազմակերպեր հերթական ընտրություններ»։
«Վաղուց պետք է հեռացված լիներ իշխանությունից…
Ցավոք, ունենք՝ ինչ ունենք:
Եվ քանի որ հունիսի 7-ի «ընտրությունները», փաստորեն, անխուսափելի են, ի՞նչ անել.
1. Անպայման մերժե’ք ՔՊ-ին
2. Մասնակցե’ք ընտրություններին, որ ձեր ձայնը չօգտագործեն ինչպես ուզեն: Հիշեք մայրաքաղաքի օրինակը. 1.2մլն բնակչություն ունեցող Երևանի քաղաքապետ է դարձել ընդամենը 75.000 ձայն հավաքած քպ-ականը՝ հենց ցածր մասնակցության պատճառով:
3. Ձայն մի՛ տվեք այն ուժերին, որոնք անցողիկ շեմը հաղթահարելու հնարավորություն չունեն (4% կուսակցությունների դեպքում և 8%՝ դաշինքների): Ստուգեք վերջին սոցհարցումները և ընտրություն կատարեք հաղթահարող ուժերից մեկի օգտին: Ամենայն հավանականությամբ, այդ ուժերը չորսն են լինելու (եթե ՔՊ-ն նոր այլանդակությունների չդիմի այս ընթացքում...), ինչը հեշտացնելու է ձեր ընտրությունը:
Եվ նորից, անկախ ամեն ինչից, մերժե՛ք ՔՊ-ին։
Մի՛ դարձեք հանցակից պատմական հանցագործությունների, մի՛ արյունոտեք ձեր ձեռքերը»,- գրել է Ջուլֆալակյանը։

Отвергните «Гражданский договор», не пачкайте руки кровью — Арсен Джулфалакян
Бывший депутат, борец греко-римского стиля, серебряный призер Олимпийских игр Арсен Джулфалакян призвал граждан обязательно принять участие в выборах 7 июня.
Он заявил, что всегда придерживался и продолжает придерживаться мнения, что «ни при каких обстоятельствах нельзя было допустить, чтобы это "национально-разрушительное бедствие" после сдачи Арцаха осталось у власти и затем организовало очередные выборы».
«Его давно должны были отстранить от власти…
К сожалению, имеем то, что имеем.
И поскольку "выборы" 7 июня, по сути, неизбежны, что следует делать:
1. Обязательно отвергните "Гражданский договор".
2. Обязательно участвуйте в выборах, чтобы вашим голосом не распорядились по своему усмотрению. Вспомните пример столицы: мэром Еревана в городе с населением 1,2 млн человек стал кандидат от "Гражданского договора", набравший всего 75 тысяч голосов — именно из-за низкой явки.
3. Не голосуйте за силы, не имеющие шансов преодолеть проходной барьер (4% для партий и 8% для блоков). Ознакомьтесь с последними соцопросами и сделайте выбор в пользу одной из проходных политических сил. Вероятнее всего, таких сил будет четыре — если, конечно, "Гражданский договор" за это время не прибегнет к новым безобразиям, — что упростит ваш выбор.
И вновь, несмотря ни на что, отвергните "Гражданский договор".
Не становитесь соучастниками исторических преступлений, не пачкайте руки кровью», — написал Джулфалакян.