Ինչքան էլ ղժղժան, իրենց կոտորեն՝ ՀՀԿ-ն եղել է, կա ու կլինի քաղաքական պայքարի առաջին շարքերում․ Աբրահամյան
18/05/2026 09:32
Ընտրարշավի ողջ գործընթացն ուղեկցվում է կապիտուլյանտի՝ ՀՀԿ-ի ու Սերժ Սարգսյանի դեմ ուղղված սպառնալիքներով, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամայնը։
«Թեպետ ՀՀԿ-ն անմիջական մասնակցություն չունի ընտրություններում, սակայն շարունակում է մնալ ՔՊ-ի կոկորդում։
Գործող կառավարչի նպատակը՝ ՀՀԿ-ին քաղաքական ակտիվ դերակատարությունից դուրս բերելու և քաղաքական առումով` «զինաթափելու», ոչ մի կերպ չստացվեց։
Ինչքան էլ ղժղժան, իրենց կոտորեն, թուքը բերաններին հոխորտան, միևնույն է՝ ՀՀԿ-ն միշտ եղել է, կա ու կլինի քաղաքական պայքարի առաջին շարքերում», - գրել է նա։

«Как бы они ни бесновались и ни исходили угрозами — РПА была, есть и будет в первых рядах политической борьбы» — Тигран Абрамян
18/05/2026 10:44
Весь предвыборный процесс сопровождается угрозами со стороны капитулянта в адрес Республиканской партии Армении и Сержа Саргсяна. Об этом написал депутат Национального собрания Тигран Абрамян.
«Несмотря на то, что РПА не принимает непосредственного участия в выборах, партия продолжает оставаться костью в горле «Гражданского договора».
Действующей власти так и не удалось реализовать свою цель — вытеснить РПА из активной политической жизни и политически «разоружить» ее.
Как бы они ни бесновались, ни устраивали внутренние распри и ни исходили угрозами, РПА всегда была, есть и будет в первых рядах политической борьбы», — написал Абрамян.