Ինչքան էլ ղժղժան, իրենց կոտորեն՝ ՀՀԿ-ն եղել է, կա ու կլինի քաղաքական պայքարի առաջին շարքերում․ Աբրահամյան
18/05/2026 09:32
Ընտրարշավի ողջ գործընթացն ուղեկցվում է կապիտուլյանտի՝ ՀՀԿ-ի ու Սերժ Սարգսյանի դեմ ուղղված սպառնալիքներով, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամայնը։
«Թեպետ ՀՀԿ-ն անմիջական մասնակցություն չունի ընտրություններում, սակայն շարունակում է մնալ ՔՊ-ի կոկորդում։
Գործող կառավարչի նպատակը՝ ՀՀԿ-ին քաղաքական ակտիվ դերակատարությունից դուրս բերելու և քաղաքական առումով` «զինաթափելու», ոչ մի կերպ չստացվեց։
Ինչքան էլ ղժղժան, իրենց կոտորեն, թուքը բերաններին հոխորտան, միևնույն է՝ ՀՀԿ-ն միշտ եղել է, կա ու կլինի քաղաքական պայքարի առաջին շարքերում», - գրել է նա։

“No matter how much they rage and issue threats, the RPA has been, is, and will remain at the forefront of the political struggle” – Tigran Abrahamyan
18/05/2026 12:38
The entire election campaign has been accompanied by threats from the defeatist directed at the Republican Party of Armenia and Serzh Sargsyan, National Assembly Deputy Tigran Abrahamyan stated.
“Although the RPA is not directly participating in the elections, the party continues to remain a thorn in the side of the ‘Civil Contract.’
The current authorities have failed to achieve their objective of pushing the RPA out of active political life and politically ‘disarming’ it.
No matter how much they rage, fuel internal tensions, or issue threats, the RPA has always been, is, and will remain at the forefront of the political struggle,” Abrahamyan wrote.