Արման Թաթոյանը կարևորել է ԱԱԾ-ի, ինչպես նաև մյուս ուժային կառույցների պահեստազորում գտնվող աշխատակիցների ներուժն օգտագործելու խնդիրը
Տեղի է ունեցել հանդիպում ՀՀ Մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան, 2026 թվականի հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական հերթական ընտրություններում «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանի հետ, հայտնում են ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միությունից։
Քննարկվել են նախընտրական գործընթացներին առնչվող իրավիճակային հարցեր, ինչպես նաև՝ «ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միություն» ՀԿ-ի կողմից մշակված՝ Ազգային անվտանգության ծառայության զարգացմանն ուղղված 11 կետից բաղկացած առաջարկությունները:
«Արման Թաթոյանի կողմից հատկապես կարևորվեց ԱԱԾ-ի, ինչպես նաև մյուս ուժային կառույցների պահեստազորում գտնվող աշխատակիցների ներուժն օգտագործելու, պետական և մասնավոր ոլորտներում նրանց աշխատանքով, զբաղվածությամբ ապահովելու խնդիրը: Արձանագրվեց, որ այդ ուղղությամբ մշակվելու և կիրառության մեջ է դրվելու հստակ ծրագիր՝ ըստ մասնագիտական ուղղությունների և կարողությունների»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Арман Татоян подчеркнул важность использования потенциала сотрудников, находящихся в резерве СНБ, а также других силовых структур
18/05/2026 11:11
Состоялась встреча с бывшим омбудсменом Республики Армения, кандидатом в премьер-министры на парламентских выборах 7 июня 2026 года от партии «Крылья единства» Арманом Татояном, сообщает Союз офицеров запаса СНБ.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с предвыборными процессами, а также представленные организацией «Союз офицеров запаса СНБ» 11-пунктные предложения по развитию Службы национальной безопасности.
«Арман Татоян особенно подчеркнул важность использования потенциала сотрудников, находящихся в резерве СНБ, а также других силовых структур, а также обеспечения их занятости в государственном и частном секторах.
Отмечено, что в этом направлении будет разработана и внедрена чёткая программа — в соответствии с профессиональными направлениями и компетенциями», — говорится в сообщении.