«Մեզնից գողանում են ընտրությունները». Արման Թաթոյանը հաղորդում ներկայացրեց գլխավոր դատախազին (Տեսանյութ)
18/05/2026 16:25
«Միասնության թևեր» կուսակցությունը հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացնում ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին։
«Տեսնում ենք, որ այս իշխանությունը լռություն է պահպանում, մինչդեռ իմ տարածած ձայնագրության նպատակն էր ցույց տալ, որ մեզնից գողանում են մեր ընտրությունները, գործում է հատուկ սխեմա»,-դատախազության դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ Արման Թաթոյանը ձայնագրություն էր հրապարակել, որտեղ լսվում է, թե ինչպես է Արմավիրի տարածաշրջանային պետական քոլեջի դասախոսն ուսանողներին պարտադրում մասնակցել ՔՊ-ի քարոզարշավին։
«Կա բարձր մակարդակի, կազմակերպված հովանավորչություն։ Հանցագործության մասին այս հաղորդման մեջ նշել ենք, որ պետք է քննություն տարվի, վարույթ իրականացվի և պարզվի քաղաքական մակարդակի բարձր պաշտոնատար անձանց ներգրավվածությունն այս արարքներին։ Սուրեն Պապիկյան, Լիլիթ Մակունց, Արայիկ Հարությունյան. ովքեր ներգրավված են այս հանցավոր արարքի մեջ և այս սխեման հովանավորում են նաև նրանք»,-ասաց Արման Թաթոյանը։

“Our elections are being stolen from us.” Arman Tatoyan files a crime report tp Prosecutor General (Video)
18/05/2026 16:44
The “Wings of Unity” party has filed a crime report to the Prosecutor General of the Republic of Armenia, Anna Vardapetyan.
“We see that this government remains silent, while the purpose of the recording I released was to show that our elections are being stolen from us, that there is a special scheme in place,” said Arman Tatoyan, the “Wings of Unity” party’s candidate for prime minister, speaking with journalists outside the prosecutor’s office.
As a reminder, a few days ago Arman Tatoyan published an audio recording in which a lecturer at the Armavir Regional State College can allegedly be heard pressuring students to participate in the campaign of the Civil Contract party.
“There is organized patronage at a high level. In this crime report, we stated that an investigation must be launched, proceedings must be initiated, and the involvement of high-ranking political officials in these actions must be clarified – including whether Suren Papikyan, Lilit Makunts, and Arayik Harutyunyan are involved in this criminal act and in sponsoring this scheme,” Arman Tatoyan said.