Ղարաբաղում մեկը կարա՞ր մի հատ վարչության պետի տեղակալի դեմը կանգներ, երկու բառ ասեր՝ գլխից կկրակեին Ստեփանակերտի կենտրոնում. Փաշինյան (Տեսանյութ)
18/05/2026 12:13
ՔՊ քարոզարշավի ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունից դուրս եկավ, ասաց. «5 հազար զո՞հ, տենց էիք հաշվե՞լ, որ էնքան պիտի փախնեք, մեկ էլ 2023 թվին ասեք՝ Նիկոլը սահմանները փակել ա, որ Ղարաբաղի ժողովուրդը չկարենա դուրս գա։
Դուք Ղարաբաղի ժողովրդին էլ եք ստրկացրած պահել, որ սենց ուղարկում են՝ գան, երկրի վարչապետի դեմը խոսան։ Ղարաբաղում կարա՞ր մեկը մի հատ վարչության պետի տեղակալի դեմը կանգներ, երկու նախադասություն ասե՞ր՝ գլխից կկրակեին Ստեփանակերտի կենտրոնում»։

«В Карабахе кто-нибудь мог встать перед заместителем начальника администрации и сказать пару слов? Его бы застрелили в центре Степанакерта» — Никол Пашинян (видео)
18/05/2026 12:40
В ходе предвыборной кампании Никол Пашинян заявил:
«5 тысяч погибших? вы так считали? Вы думали, что все столько должны были бежать? А потом в 2023 году говорить, что Никол закрыл границы, чтобы народ Карабаха не смог выйти?
Вы держали народ Карабаха в рабстве, а теперь их отправляют — они приходят и в таком тоне разговаривают с премьер-министром страны.
В Карабахе кто-нибудь мог встать перед заместителем начальника администрации и сказать пару слов? Его бы застрелили в центре Степанакерта», — заявил он.
Подробнее — в видео.