Երևանը պատրաստվում է COP17-ին
ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունից հայտնում են, որ Երևանի կենտրոնում արդեն տեղադրվել է COP17-ի տարբերանշանը՝ ազդարարելով մեր երկրի կարևոր ճանապարհը դեպի ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողով։
Հոկտեմբերին Երևանը կհյուրընկալի աշխարհի տարբեր երկրների պատվիրակությունների, միջազգային կազմակերպությունների և բնապահպանական ոլորտի ներկայացուցիչների՝ դառնալով կենսաբազմազանության պահպանության շուրջ գլոբալ քննարկումների կարևոր հարթակ։
Հայաստանը շարունակում է ակտիվ նախապատրաստական աշխատանքները՝ համաժողովը բարձր մակարդակով կազմակերպելու ուղղությամբ՝ արժանապատվորեն ներկայացնելով մեր երկիրը միջազգային բնապահպանական օրակարգում։

Ереван готовится к проведению COP17
В центре Еревана уже установлен логотип COP17, сообщили в Министерстве окружающей среды Армении, отметив, что это символизирует важный этап на пути страны к проведению 17-й Конференции сторон Конвенции ООН о биологическом разнообразии.
В октябре Ереван примет делегации различных стран мира, представителей международных организаций и экологического сообщества, став одной из ключевых площадок глобальных обсуждений по вопросам сохранения биоразнообразия.
Армения продолжает активную подготовку к проведению конференции на высоком уровне, намереваясь достойно представить страну в международной экологической повестке.