Հայրենիքը սակարկության առարկա դարձրածները վայելում են իշխանությունը և նորանոր պարտություններ նախապատրաստում. Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը «Սիսական» ջոկատի լեգենդար հրամանատար Աշոտ Մինասյանին է տեսակցել։ Աբրահամյանը շեշտել է՝ այս իշխանության օրոք հաղթողները հետապնդվում են, դատվում ու բանտարկվում.
«2 օր առաջ Լաչինի ազատագրման օրն էր, որով 1992 թվականին վերականգնվեց Հայաստանի և Արցախի միջև ցամաքային կապը․ կարևոր քայլ կատարվեց արցախյան պատերազմում հաղթանակ ապահովելու ճանապարհին։
Այսօր այցելեցի «Վարդաշեն» ՔԿՀ, որտեղ հանդիպեցի այդ հաղթանակի վառ դեմքերից՝ «Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանին։
Այս իշխանության տրամաբանությունն է` հաղթողները հետապնդվում են, խոշտանգվում, դատվում ու բանտարկվում, իսկ հայրենիքը սակարկության առարկա դարձրածները՝ վայելում իշխանությունը և նորանոր պարտություններ նախապատրաստում»:

Те, кто превратил Родину в предмет торга, наслаждаются властью и готовят новые поражения — Абрамян
Депутат парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян посетил легендарного командира отряда «Сисакан» Ашота Минасяна.
Абрамян подчеркнул, что при нынешней власти победителей преследуют, судят и сажают в тюрьму.
«Два дня назад был день освобождения Лачина, когда в 1992 году было восстановлено сухопутное сообщение между Арменией и Арцахом — важный шаг на пути к обеспечению победы в Арцахской войне.
Сегодня я посетил УИУ "Вардашен", где встретился с одним из ярких символов этой победы — командиром отряда "Сисакан" Ашотом Минасяном.
Логика этой власти такова: победителей преследуют, подвергают пыткам, судят и заключают в тюрьму, тогда как те, кто превратил Родину в предмет торга, наслаждаются властью и готовят новые поражения», — заявил он.