Վեհափառի հետ քննարկեցինք, որ եկեղեցու դեմ հարձակվողները շուտով երջանիկ չեն լինելու. Սամվել Կարապետյան (Տեսանյութ)
19/05/2026 14:07
Բարեկամական այցելություն է եղել Վեհափառի կողմից, մենք նույնիսկ քաղաքականության մասին մեկ բառ չենք խոսել, քանի որ թե՛ Վեհափառը, թե՛ ես գտնվում ենք ապօրինի հետապնդումների տակ, այս մասին հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը՝ անդրադառնալով Վեհափառ Հայրապետի այցին։
Կարապետյանը պնդել է, որ Կաթողիկոսի այցը քաղաքականության հետ կապ չի ունեցել:
«Քննարկել ենք մեր ազգային խնդիրների, միասնության, ինքնության պահպանման խնդիրների մասին և եկեղեցու շուրջ ծավալված հարձակումների մասին և հույս են հայտնել, որ շատ շուտով այդ ամենը կանգնելու է, անողները շատ երջանիկ չեն լինի դրա համար»,-հանդիպումից մանրամասներ է հայտնել «Ուժեղ Հայաստան»-ի վարչապետի թեկնածուն:
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն այցելել էր տնային կալանքի տակ գտնվող Սամվել Կարապետյանին:

We discussed with His Holiness that those attacking the Church will not be happy soon – Samvel Karapetyan
19/05/2026 14:28
It was a friendly visit by His Holiness, and no political issues were discussed, since both His Holiness and I are under illegal persecution, said Samvel Karapetyan, candidate for Prime Minister of the “Strong Armenia” bloc, referring to the visit of the Catholicos.
Karapetyan stressed that the visit of His Holiness had no political context.
“We discussed national issues, unity, matters related to the preservation of identity, as well as the attacks on the Church, and expressed hope that very soon all of this will stop, and those who are responsible will not be very happy about it,” he said, sharing details of the meeting.