Մենք ուզում ենք մեր երկրին որակական փոփոխություն բերել. Նարեկ Կարապետյան
«Մենք ուզում ենք մեր երկրին որակական փոփոխություն բերել»,- Վեդիում քարոզարշավի ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«2018 թվականին Փաշինյանը հեղափոխություն արեց, գեղեցիկ խոսքեր ասաց ձեզ, բայց հեղափոխության արդյունքում միայն իրենք հարստացան։ Հեղափոխության արդյունքում Հայաստանում աղքատության թիվը չնվազեց, միայն մի փոքրիկ խմբակ սկսեց լավ ապրել, բայց մեր ժողովրդի նշանակալի մասը՝ 650 հազար մարդ, հացի խնդիր ունի։ Ես չեմ ասում, իրենք են ասում՝ իրենց տվյալներով»։
Նարեկ Կարապետյանի խոսքով՝ իշխանությունը խոսում է «Ակադեմիական քաղաք» կառուցելու մասին, մինչդեռ արդեն իսկ ունենք գիտական հրաշալի կենտրոններ։
«Միլիարդավոր դոլարներ ուզում են ծախսել, իբր «Ակադեմիական քաղաք» կառուցեն... Դու գնա գործարաններ կառուցիր քո երկրի համար, գնա այնպես արա, որ գյուղացու մթերքը վաճառք ունենա, ոչ թե գյուղացին մթերքը հավաքելուց առաջ սկսի մտածել՝ ոնց է վաճառելու։
Ինչո՞վ է զբաղվել այս իշխանությունը։ Մի քանի բանով՝ շատ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերներ են արել, շատ մեկնաբանությունների պատասխանել են, ցույց են տվել, թե կապի մեջ են ժողովրդի հետ, բայց իրական կապ չի եղել։ Մեր քաղաքները այս 8 տարվա ընթացքում պետք է հեղափոխական փոփոխություն ապրեին, ինչը չի եղել»։
Կարապետյանը հավելել է՝ երկրին տնտեսագիտական մոտեցում է պետք, կենսաթոշակի ավելացումն ու գնաճը համեմատության եզր չունեն։
«Դուք ինքներդ կարող եք տեսնել, թե խանութներում ի՞նչն է ավելի արագ բարձրանում՝ գնե՞րը, թե՞ թոշակները։ Թոշակները ընտրություններից 2 ամիս առաջ 10 հազար դրամով բարձրացնելը ի՞նչ է նշանակում...»։

Мы хотим принести качественные изменения в нашу страну — Нарек Карапетян
«Мы хотим принести качественные изменения в нашу страну», — заявил член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян во время предвыборной кампании в Веди.
«В 2018 году Пашинян совершил революцию, сказал вам красивые слова, но в результате революции разбогатели только они сами. В результате революции уровень бедности в Армении не снизился, лишь небольшая группа стала жить лучше, а значительная часть нашего народа — 650 тысяч человек — испытывает проблемы с хлебом. Я не говорю это сам — это их же данные», — отметил Карапетян.
По его словам, власти говорят о строительстве «Академического города», тогда как в стране уже существуют сильные научные центры.
«Они хотят потратить миллиарды долларов, чтобы построить так называемый "Академический город"… Вместо этого иди строй заводы для своей страны, обеспечь рынок сбыта для продукции фермера, чтобы он не думал заранее, как будет продавать свой урожай.
Чем занималась эта власть? Несколькими вещами: много прямых эфиров в Facebook, много ответов на комментарии — создавали видимость связи с народом, но реальной связи не было. Наши города за эти 8 лет должны были претерпеть революционные изменения, чего не произошло», — заявил он.
Карапетян добавил, что стране необходим экономический подход, а рост пенсий и инфляции несопоставим.
«Вы сами можете видеть, что в магазинах растёт быстрее — цены или пенсии. Что означает повышение пенсий на 10 тысяч драмов за два месяца до выборов?..»