Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողով է հրավիրվել
Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում այսօր հրավիրվել է Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողով։
Ժողովը մեկօրյա է։
Գերագույն հոգևոր խորհրդի վերջին ժողովը տեղի էր ունեցել մարտի 10-13-ը։ ԳՀԽ-ն հայտարարությամբ էր հանդես եկել։
Գերագույն հոգևոր խորհուրդը Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու իշխանության գործադիր բարձրագույն մարմինն է։ Գերագույն հոգևոր խորհրդի նախագահը Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն է:
Խորհուրդը կազմված է բարձրաստիճան հոգևորական և աշխարհական անդամներից, որոնց մի մասը ընտրվում է Ազգային-եկեղեցական ժողովի կոցմից, մյուս մասը նշանակվում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի տնօրինությամբ:
Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովները տեղի են ունենում նվազագույնը տարին երկու անգամ,  երբեմն նաև, ըստ անհրաժեշտության, ավելի հաճախ:

A meeting of the Supreme Spiritual Council convened at the Mother See of Holy Etchmiadzin
According to Aysor.am, a meeting of the Supreme Spiritual Council has been convened today at the Mother See of Holy Etchmiadzin, chaired by His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.
The meeting is being held in a one-day format.
The previous session of the Supreme Spiritual Council took place on March 10-13, following which the Council issued a statement.
The Supreme Spiritual Council is the highest executive body of authority within the Armenian Apostolic Holy Church. The Council is chaired by the Catholicos of All Armenians.
The Council consists of high-ranking clergy and lay members. Some members are elected by the National Church Assembly, while others are appointed by the Catholicos of All Armenians.
Meetings of the Supreme Spiritual Council are held at least twice a year and, when necessary, may be convened more frequently.