Արթուր Օսիպյանը զրկված է իրավաբանական օգնություն ստանալու իր իրավունքից
Արցախցի գործիչ Արթուր Օսիպյանը, ում ձերբակալել են երեկ՝ Նիկոլ Փաշինյանի հետ բանավիճելուց հետո, զրկված է պաշտպանների հետ հանդիպելու իրավունքից։ Այդ մասին փաստաբան Ռոման Երիցյանն է հայտնել՝ գրելով.
«Քրեական վարույթն ուղարկվել է Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժին:
Արթուր Օսիպյանը շարունակում է մնալ անազատության մեջ՝ ձերբակալվածի կարգավիճակով։
Ներգրավման պահից մինչև այս պահը Երևան քաղաքի ՁՊՎ չի ուղարկվել պաշտպանների ներգրավվածության մասին գրություն, ինչի հիմքով էլ մինչև հիմա Արթուր Օսիպյանը զրկված էր իր պաշտպաններին հանդիպելու հնարավորությունից։
4. Արթուրի հեռախոսը անհասկանալի հանգամանքներում անհետացել է, էջերն էլ՝ ջնջվել (ըստ ոստիականության բաժնում կազմված անձնական խուզարկության արձագրության՝ վերջինիս մոտ հեռախոս չի եղել, մինչդեռ Արթուրը հրաժարվել է դա ստորագրելուց)։
Կայծակնային արագությամբ ձեռնարկվում են քննչական գործողություններ, ինչը վկայում է սպասվող կալանքի միջնորդության մասին»։

Артур Осипян лишён возможности встречаться со своими адвокатами
Общественный деятель из Арцаха Артур Оспиян, задержанный вчера после спора с Николом Пашиняном, лишён права на встречу со своими адвокатами. Об этом сообщил адвокат Роман Ерицян.
По его словам, уголовное производство направлено в отдел расследования тяжких преступлений следственного управления города Еревана.
«Артур Оспиян продолжает находиться под стражей в статусе задержанного.
С момента задержания и до настоящего времени в месте содержания задержанных города Еревана не было направлено уведомление о привлечении адвокатов, в результате чего Артур до сих пор лишён возможности встретиться со своими адвокатами.
Телефон Артура при неясных обстоятельствах исчез, а страницы были удалены (согласно протоколу личного досмотра, составленному в отделении полиции, при нём телефона не было, при этом сам Артур отказался это подписывать).
Следственные действия предпринимаются с молниеносной скоростью, что свидетельствует о вероятном ходатайстве о заключении под стражу», — говорится в заявлении.