«Ես Ռուսաստանի քաղաքացի չեմ, բացի Հայաստանի քաղաքացիությունից, ուրիշ քաղաքացիություն չեմ ունեցել». Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
19/05/2026 18:37
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը հերքել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի տարածած լուրը, իբրև ինքը Ռուսաստանի քաղաքացի է։
«Ես Ռուսաստանի քաղաքացի չեմ, բացի Հայաստանի քաղաքացիությունից, ուրիշ քաղաքացիություն չեմ ունեցել։ Ռուսաստանում ավելի քիչ եմ ապրել, քան, օրինակ, Անգլիայում կամ Շվեյցարիայում։ Այդ իսկ պատճառով, Ալեն Ռոբերտովիչ, այդպիսի բաներ մի՛ արեք»,- ասել է Կարապետյանը։

Я не являюсь гражданином России и никогда не имел другого гражданства, кроме гражданства Армении — Нарек Карапетян (видео)
19/05/2026 18:48
Член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян опроверг распространённую председателем парламента Аленом Симоняном информацию о том, что он якобы является гражданином России.
«Я не являюсь гражданином России, кроме гражданства Армении у меня никогда не было другого гражданства. В России я жил меньше, чем, например, в Англии или Швейцарии. Поэтому, Ален Робертович, не делайте подобных заявлений», — заявил Карапетян.