Ես չեմ հասկանում՝ բիզնեսմեններն ինչի՞ց են վախեցած, էլ դուք ի՞նչ ունեք կորցնելու, մենք հիմա հայրենասեր մարդկանց կարիք ունենք. Սամվել Կարապետյան
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հարց է ուղղել Հայաստանի գործարարներին՝ ինչու՞ են այս իշխանությունից վախեցած, էլ ի՞նչ ունեն կորցնելու, եթե արդեն հայրենիք ենք կորցրել ու կորցնում։
«Բոլոր բիզնեսմենները վախեցած են։ Ես չեմ հասկանում՝ ինչի՞ց են վախեցած։ Էլ դուք ի՞նչ ունեք կորցնելու, բացի ձեր «շղթաներից»,- ասել է Կարապետյանը՝ նկատի ունենալով իշխանության հետապնդումները՝ գործարարների նկատմամբ։
Չնայած այդ ամենին՝ բոլորին սթափեցնել, արթնացնել է պետք, նշել է Կարապետյանը։
«Բոլորին պետք է արթնացնենք։ Դա կոչվում է հայրենասիրություն։ Իրոք, մենք հիմա հայրենասեր մարդկանց կարիք ունենք»,- ասել է Սամվել Կարապետյանը։
Նա հավելել է՝ ինքն էլ շատ լավ, բարեկեցիկ կյանքով է ապրել, բայց երբ տեսել է՝ ինչ է կատարվում երկրում, ստանձնել է դա փոխելու պարտավորությունը։
«Ես տեսա, որ մեր երկիրը տանում են կործանման, թրքացման, ոչնչացնում են մեր ինքնությունը»,- ասել է Կարապետյանը։
Իշխանության այսօրվա գործելաոճին անդրադառնալով՝ Կարապետյանը նշել է՝ ամեն ինչ փոխվելու է։
«Սրանք ուզում են երգել-պարելով՝ երկիր կառավարել։ Սրանց միայն փորները կուշտ լինի, տակները՝ չոր, ու մի անորակ երաժշտություն միացնեն։ Տպավորություն են ստեղծում, թե երկրում ամեն ինչ շատ լավ է, մնացել է երգելն ու պարելը։ Բայց իրենք սխալվում են, մենք շատ համառ ենք, շատ ճիշտ ճանապարհի վրա ենք»,- ասել է Սամվել Կարապետյանը։

Я не понимаю, чего боятся бизнесмены: что вы ещё можете потерять? Сейчас нам нужны по-настоящему патриотичные люди — Самвел Карапетян
Лидер партии «Сильная Армения» и кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян обратился к армянским предпринимателям, заявив, что не понимает их опасений в отношении действующей власти.
«Все бизнесмены напуганы. Я не понимаю, чего они боятся. Что вы ещё можете потерять, кроме своих "цепей"?» — сказал Карапетян, имея в виду, по его словам, давление и преследования со стороны властей в отношении предпринимателей.
Он отметил, что, несмотря на это, необходимо «привести всех в чувство и пробудить общество».
«Всех нужно разбудить. Это и есть патриотизм. Нам действительно нужны сейчас патриотичные люди», — заявил он.
По словам Карапетяна, он сам «жил очень благополучной жизнью», однако, увидев ситуацию в стране, принял решение взять на себя ответственность за изменения.
«Я увидел, что нашу страну ведут к разрушению, к тюркизации, уничтожают нашу идентичность», — отметил он.
Комментируя деятельность действующей власти, Карапетян заявил, что ситуация в стране изменится.
«Эти хотят управлять страной, танцуя и распевая песни. Главное для них — чтобы у них было тепло, сухо и чтобы играла какая-нибудь некачественная музыка. Они создают иллюзию, будто в стране всё хорошо, и осталось только петь и танцевать. Но они ошибаются — мы очень упорные, мы на правильном пути», — заявил Самвел Карапетян.