«Օրենքներ ենք ընդունելու, արգելելու ենք ադրբեջանցիներին հողեր և տներ գնել Հայաստանում». Սամվել Կարապետյանը հայտարարեց՝ երբ գա իշխանության, 300 000 ադրբեջանցիների «վերադարձի» օրակարգը կվերանա
Հայաստանի գործող իշխանությունները շարունակում են հերքել, թե իրենց օրակարգում է 300 000 ադրբեջանցիների՝ Հայաստան «վերադարձի» ադրբեջանական պահանջի կատարումը։ Այս առնչությամբ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը նշել է՝ որքան էլ Փաշինյանը հերքի, փաստերն այլ բան են ասում.
«300 000 ադրբեջանցիներ արդեն պատրաստվում են ներխուժել Հայաստան՝ հողատարածքներ գնելով, տներ գնելով։ Գիտեն, որ իրենց համար ազատվում են գյուղեր, դպրոցներ, մանկապարտեզներ։ Մեր երկիրը լուրջ վտանգի տակ է»։
Բայց այս ամենին, ինչպես նշել է Կարապետյանը, վերջ է տրվելու.
«Շատ քիչ ժամանակ է մնացել, մեր ժողովուրդն ասելու է իր խոսքը։ Մենք, գալով իշխանության, միանգամից Ադրբեջանի այդ պահանջը վերացնելու ենք։ Օրենքներ ենք ընդունելու, արգելելու ենք ադրբեջանցիներին հողեր և տներ գնել Հայաստանում»։

«Мы примем законы и запретим азербайджанцам покупать землю и дома в Армении»: Самвел Карапетян заявил, что после прихода к власти повестка «возвращения» 300 тысяч азербайджанцев исчезнет
20/05/2026 23:13
Действующие власти Армении продолжают отрицать, что в их повестке присутствует выполнение азербайджанского требования о «возвращении» 300 тысяч азербайджанцев в Армению. В связи с этим лидер партии "Сильная Армения" и кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян заявил, что, как бы ни отрицал это Никол Пашинян, факты говорят об обратном.
«300 тысяч азербайджанцев уже готовятся вторгнуться в Армению, покупая земельные участки и дома. Они знают, что для них освобождаются сёла, школы, детские сады. Наша страна находится под серьёзной угрозой», — заявил Карапетян.
Однако, по его словам, всему этому будет положен конец.
«Осталось совсем немного времени, и наш народ скажет своё слово. Придя к власти, мы сразу же снимем с повестки дня это требование Азербайджана. Мы примем законы и запретим азербайджанцам покупать землю и дома в Армении», — заявил Карапетян.