Զարուհի Փոստանջյանը կասկածներ ունի, որ ամուսնու մեքենան այրելու պատվիրատուները Նիկոլ Փաշինյանն ու Աննա Հակոբյանն են
Ոչ մի հարաբերություն նրա հետ չունեմ, կարելի է ասել՝ 2017 թվականից նրան ֆիզիկապես չեմ տեսել, Aysor.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հետ հարաբերություններին, ասաց փաստաբան, նախկին պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը։
Նա նշեց, որ այս ընթացքում Փաշինյանը դատի է տվել իրեն՝ իր վարքի, բարքերի քննադատության համար. «Դրա համար ես դատապարտվել եմ, ինքը դրա համար ամեն ինչ արել է։ Վերջերս այդ դատական ակտը մտել է օրինական ուժի մեջ, որով նա պահանջել էր, որպեսզի ես հերքեմ իմ հայտարարությունը՝ կապված իր գործունեության հետ, այդ դատական ակտով դատարանը վճռել է ինձ պատժել՝ գումարային տեսքով, ես այդ գումարը մուծել եմ։ Հիմա էլ նոր կատարողական թերթ է հանել, նորից ինձնից գումար է պահանջում՝ փաստաբանական ծախսերի համար։ Սա է իմ առնչությունն իր հետ։
Նաև ասեմ, որ վարույթն իրականացնող մարմնին ուղղակիորեն հայտնել եմ, որ ամուսնուս մեքենան, երբ մեր բակում վառեցին, ես ունեմ կասկածներ, որ դա հենց իրենք են և խնդրել եմ իրենց հրավիրել հարցաքննության՝ Աննա Հակոբյանին և Նիկոլ Փաշինյանին, բայց իմ այդ միջնորդույթունը չի բավարարվել, իսկ գործն էլ մնացել է քննության փուլում, պատվիրատուն բացահայտված չէ, երկու անձ է կալանավորվել, ովքեր կատարել էին, քանի որ տեսախցիկներն այդ անձանց ֆիքսել էին։ Իսկ բուն պատվիրատուն չի բացահայտվել։ Դա տեղի է ունեցել 2021 թվականի օգոստոսին»։
Թե ինչու է Նիկոլ Փաշինյանն իրեն հիշել՝ Փոստանջյանը դա թողնում է հոգեբաններին. «Չեմ կարող ասել, թե որն է խնդիրը։ Կարող եք իրեն հարցնել, թե ինչու էր ինձ հիշել։ Այնպիսի մեղադրանքներ է հնչեցնում, որ հնարավոր չէ, որ ես կարողանայի նույնիսկ անել, քանի որ ի պաշտոնե ես չէի կարող նման գործունեությամբ զբաղվել»։
Փոստանջյանը շեշտեց՝ Փաշինյանն ակնհայտ վախեր ունի. «Դա երևում է։ Արաբկիրում քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ ակնհայտ երևում էր իր նյարդային վիճակը, որը մատնում է նրա վախերը։ Իսկ վախն էլ ինչ է՝ իհարկե, իշխանությունը կորցնելը»։
Հիշեցնենք՝ Արաբկիրում քարոզարշավի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը բավական կոշտ արտահայտություններ է հնչեցրել Զարուհի Փոստանջյանի հասցեին։ Մասնավորապես, մայիսի 18-ի ելույթներից մեկում նա ասել էր․

Заруи Постанджян подозревает, что заказчиками поджога автомобиля её мужа были Никол Пашинян и Анна Акопян
Адвокат и бывший депутат Заруи Постанджян в беседе с Aysor.am, комментируя свои отношения с Николом Пашиняном, заявила, что практически не общается с ним и, по её словам, с 2017 года даже не видела его лично.
Она отметила, что за это время Пашинян подал на неё в суд за критику его поведения и нравов.
«За это меня осудили, он сделал для этого всё возможное. Недавно судебный акт вступил в законную силу. Он требовал, чтобы я опровергла свои заявления, связанные с его деятельностью. Суд постановил наказать меня штрафом, и я выплатила эту сумму. Сейчас он вновь получил исполнительный лист и снова требует с меня деньги — уже на покрытие адвокатских расходов. Вот и всё моё отношение с ним», — заявила Постанджян.
Она также сообщила, что напрямую заявляла органу, ведущему производство, о своих подозрениях относительно поджога автомобиля её мужа.
«Когда во дворе нашего дома сожгли машину моего мужа, я заявила, что подозреваю именно их, и просила вызвать на допрос Анну Акопян и Никола Пашиняна. Однако моё ходатайство не было удовлетворено. Дело до сих пор находится на стадии расследования, заказчик не установлен. Были арестованы двое исполнителей, поскольку камеры видеонаблюдения их зафиксировали. Но непосредственный заказчик так и не выявлен. Это произошло в августе 2021 года», — сказала она.
Отвечая на вопрос, почему Пашинян вновь вспомнил о ней, Постанджян заявила, что оставляет этот вопрос психологам.
«Не могу сказать, в чём причина. Можете спросить у него самого, почему он вспомнил обо мне. Он выдвигает такие обвинения, которые я физически не могла совершить, поскольку по своему статусу не могла заниматься подобной деятельностью», — подчеркнула она.
По словам Постанджян, Пашинян испытывает очевидные страхи.
«Это заметно. Во время встречи с гражданами в Арабкире было очевидно его нервное состояние, которое выдаёт его страхи. А чего он боится? Конечно, потери власти», — отметила она.
Напомним, во время предвыборной кампании в Арабкире Никол Пашинян выступил с резкими заявлениями в адрес Заруи Постанджян. В частности, в одном из выступлений 18 мая он заявил: