Ամենակարևորը բարձր մասնակցությունն է, այս ընտրությունները պատմական նշանակություն ունեն. Արման Թաթոյան (Տեսանյութ)
20/05/2026 16:08
Այս ընտրությունները պատմական նշանակություն ունեն, իշխանությունը համատարած վախի մթնոլորտ է ստեղծել, հենց դրա համար մենք միանգամից գործարկեցինք թեժ գիծ, սկսեցինք ստանալ բազմաթիվ ահազանգեր․ «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
«Իշխանությունը կազմակերպված ճնշում է գործադրում, գործում է սխեմա, պետք է պարզվի այդ սխեմայում Փաշինյանի, Լիլիթ Մակունցի, Արայիկ Հարությունյանի, Սուրեն Պապիկյանի դերակատարությունը։ Քաղաքացիներին նեղն են գցում սպառնալիքներով, թիրախային են աշխատում՝ օրինակ մեկի երեխային կարող են աշխատանքից հեռացնել, մյուսի երեխայի համար համալսարանում խնդիրներ ստեղծել, հատկապես մարզերում, գյուղերում սա մեծ ծավալի է, մարզպետների, համայնքապետերի ներգրավվածությունն այս ամենին զգալի մեծ է։
Շատերն են ենթարկվում ճնշումների՝ տնօրեններ, ուսուցիչներ, դասախոսներ, մենք հայտարարում ենք՝ այդ մարդկանց մենք նույնպես պաշտպանելու ենք։ Վախերին տուրք չպետք է տանք, մենք պետք է հանուն մեր պետության ընտրություն կատարենք, այս իրավիճակում ամենակարևորը բարձր մասնակցությունն է»։

The most important thing is high turnout; these elections are of historical significance – Arman Tatoyan (Video)
20/05/2026 16:33
These elections are of historical significance, the government has created an atmosphere of widespread fear, which is why we immediately launched a hotline and started receiving numerous calls, said Arman Tatoyan, the candidate for prime minister from the “Wings of Unity” party, during the “Are There Questions” program.
“The government is exerting organized pressure; a scheme is in place, and the roles of Nikol Pashinyan, Lilit Makunts, Arayik Harutyunyan, and Suren Papikyan in that scheme must be clarified. Citizens are being harassed with threats, and they are working in a targeted manner. For example, they may dismiss one person’s child from work or create problems for another person’s child at a university. Especially in the regions and villages, the involvement of regional governors and community leaders in all this is significantly high.
Many people are under pressure – directors, teachers, lecturers – and we declare that we will also protect these people. We should not give in to fear; we must make choices for the sake of our country. In this situation, the most important thing is high turnout.”