«Փոշմանել եմ, պետք է մնա անգործ, անաշխատանք». Սամվել Կարապետյանը իր մեկ դրամ աշխատավարձը Փաշինյանին ու «Վարչաբենդին» չի տա (Տեսանյութ)
20/05/2026 23:30
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը արձագանքել է Նիկոլ Փաշինյանի ձևակերպմանը՝ «Պետությունը ձեր կոկորդին է մնալու»։
Կարապետյանն ընդգծել է. «Ավելի լավ է՝ պետությունը «մնա իմ կոկորդին», քան այն, որ այս փոքրիկ խմբակը մնացել է 10 միլիոն հայության կոկորդին։ Եվ շատ շուտով հայ ժողովուրդն իր կոկորդից դուրս է շպրտելու այս անիմաստ, անկարող, թույլ, հոգեկան խանգարումներ ունեցող մարդկանց»,- ասել է Կարապետյանը։
Նա նաև ավելի վաղ արած իր հայտարարությանն է անդրադարձել, երբ ասել էր, որ վարչապետի պաշտոնում իր ստանալիք 1 դրամ աշխատավարձը Փաշինյանին է փոխանցելու. «Քանի որ Փաշինյանը հունիսի 7-ից հետո էլ հնարավորություն չի ունենալու պարգևավճարներ ստանալ, ես կառաջարկեմ, որ «Վարչաբենդը» շարունակի իր գործունեությունը, և ամեն ամիս մեկ դրամ փոխանցելու եմ «Վարչաբենդին»։
Սամվել Կարապետյանը նշել է՝ փոշմանել է, այդ մեկ դրամն էլ չի փոխանցելու.
«Տեսնելով այս ամենը, ճիշտն ասած՝ փոշմանել եմ իմ առաջարկից։ Այդ մեկ դրամն այլևս չեմ տալու «Վարչաբենդին»։ Իրենք պետք է մնան անգործ, անաշխատանք, որ հիշեն իրենց անցյալը, իրենց տված վնասը մեր երկրին և ժողովրդին»։

«Я передумал, он должен остаться безработным»: Самвел Карапетян не отдаст Пашиняну и «Варчабенду» свой «один драм» зарплаты (видео)
20/05/2026 23:51
Лидер партии "Сильная Армения" и кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян отреагировал на высказывание Никола Пашиняна о том, что «государство останется у вас в горле».
Карапетян заявил:
«Лучше пусть государство "останется у меня в горле", чем эта маленькая группа застряла в горле 10 миллионов армян. И очень скоро армянский народ выбросит из своего горла этих бессмысленных, неспособных, слабых и психически нестабильных людей», — заявил он.
Он также напомнил о своём прежнем заявлении, согласно которому в случае занятия поста премьер-министра он собирался перечислять свою зарплату в размере 1 драма Пашиняну.
«Поскольку у Пашиняна после 7 июня больше не будет возможности получать премии, я предложу, чтобы «Варчабенд» продолжил своё существование, и каждый месяц буду переводить им один драм», — сказал Карапетян.
Однако позже он заявил, что передумал:
«Увидев всё это, честно говоря, я отказался от своей идеи. Я больше не буду давать этот один драм «Варчабенду». Они должны остаться без работы, без дела, чтобы вспомнить своё прошлое и тот вред, который они нанесли стране и народу».