Նիկոլ Փաշինյանը որոշ մարդկանց խոստացել է, որ Հայաստանը պետք է չլինի. Հայկ Մամիջանյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանի գնահատմամբ՝ հունիսի 7-ի խորհրդարանական ընտրությունները Հայաստանի լինել-չլինելու մասին են։
«Նիկոլ Փաշինյանը որոշ մարդկանց խոստացել է, որ Հայաստանը պետք է չլինի, ինքն ամեն ինչ անելու է, որ այդ խոստումը կարողանա կատարել, մենք չպետք է թույլ տանք, որ այս խոսումը կատարվի»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Մամիջանյանը։
Դա թույլ չտալու համար, ըստ նրա, պետք է գնալ ընտրություններին ու ընտրել հիմնական ընդդիմադիր թեկնածուներից ցանկացածին։
«Ընտրությանը չգնալով՝ դու այս կամ այն չափով նպաստում ես Փաշինյանի իշխանության վերարտադրությանը։ Պետք է գնաս, որ գնան»,- ասաց ՀՀԿ-ականը։

Nikol Pashinyan promised some people that Armenia should not exist – Hayk Mamijanyan
According to the assessment of Hayk Mamijanyan, head of the National Assembly’s “I Have Honor” faction, the June 7 parliamentary elections are about whether Armenia will exist or not.
“Nikol Pashinyan promised some people that Armenia should not exist, and he will do everything to fulfill that promise. We must not allow this to become reality,” Mamijanyan stated in a conversation with reporters.
To prevent this from happening, according to him, people should participate in the elections and vote for any of the main opposition candidates.
“By not going to the elections, you are contributing, to one extent or another, to the reproduction of Nikol Pashinyan’s government. You must go for them to go,” Mamijanyan said.