Նիկոլ Փաշինյանը որոշ մարդկանց խոստացել է, որ Հայաստանը պետք է չլինի. Հայկ Մամիջանյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանի գնահատմամբ՝ հունիսի 7-ի խորհրդարանական ընտրությունները Հայաստանի լինել-չլինելու մասին են։
«Նիկոլ Փաշինյանը որոշ մարդկանց խոստացել է, որ Հայաստանը պետք է չլինի, ինքն ամեն ինչ անելու է, որ այդ խոստումը կարողանա կատարել, մենք չպետք է թույլ տանք, որ այս խոսումը կատարվի»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Մամիջանյանը։
Դա թույլ չտալու համար, ըստ նրա, պետք է գնալ ընտրություններին ու ընտրել հիմնական ընդդիմադիր թեկնածուներից ցանկացածին։
«Ընտրությանը չգնալով՝ դու այս կամ այն չափով նպաստում ես Փաշինյանի իշխանության վերարտադրությանը։ Պետք է գնաս, որ գնան»,- ասաց ՀՀԿ-ականը։

Никол Пашинян пообещал некоторым людям, что Армении не должно существовать — Айк Мамиджанян
По оценке руководителя парламентской фракции «Честь имею» Айка Мамиджаняна, парламентские выборы 7 июня являются вопросом существования Армении.
«Никол Пашинян пообещал определённым людям, что Армении не должно существовать. Он сделает всё, чтобы выполнить это обещание, и мы не должны допустить, чтобы оно было реализовано», — заявил Мамиджанян в беседе с журналистами.
По его словам, чтобы этого не произошло, необходимо принять участие в выборах и проголосовать за любого из основных оппозиционных кандидатов.
«Не участвуя в выборах, ты в той или иной степени способствуешь воспроизводству власти Пашиняна. Нужно идти на выборы, чтобы они ушли», — заявил представитель РПА.