Պիկապների վրա թռվռալը ձեզ մեծ դիտումներ է ապահովում, բայց վերադարձեք կառուցողական դաշտ․ Իվետա Տոնոյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
20/05/2026 16:30
Այս օրերին տարբեր քաղաքական ուժեր լծված են իրենց նախընտրական ծրագիրը հանրությանը ներկայացնելու գործին, իսկ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և իր ղեկավարած թիմը որդեգրել է մի քաղաքականություն, որտեղ չկա որևէ ծրագրային խոսք, առողջ քննադատություն, այլ կա անընդունելի բառամթերք, անհավասարակշիռ պահվածք, քննադատություն, հաշվեհարդարի սպառնալիք, ԲՀԿ քաղաքական թիմի հրավիրած հրատապ մամուլի ասուլիսին հայտարարեց մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
«Պետական լծակներն անձնական հաշվեհարդար տեսնելու գործընթաց են իրականացնում։ Ասել, որ մեզ համար բացարձակ անընդունելի է այս պահվածքը, կնշանակի ոչինչ չասել։ Որքան ԲՀԿ-ն ու Գագիկ Ծառուկյանը հանդես են գալիս հավասարակշռված, ծրագրային, կառուցողական դաշտում, նույնքան ոչ հավասարակշիռ է դառնում Նիկոլ Փաշինյանի պահվածքը»,-ասաց Իվետա Տոնոյանը։
Նրա խոսքով՝ քաղաքական շոուներ բեմադրելու մեծ փորձ ունեցող Փաշինյանն ու իր թիմը լավագույնս տիրապետում են մանիպուլյացիաների տեխնոլոգիաներին։
«Պիկապների վրա թռվռալով, որկրամոլության տեսարաններով հանդես գալու տեսանյութերը շատ ավելի մեծ դիտումներ են ապահովում Նիկոլ Փաշինյանի համար, բայց ուզում եմ հորդորել, փորձել վերադառնալ կառուցողական դաշտ ու փորձել ներկայացնել գեթ մեկ ծրագիր, թե ինչ են առաջարկում երկիրը ստեղծված իրավիճակից դուրս բերելու համար»,-ասաց Տոնոյանը։

Jumping on pickup trucks will get you a lot of views, but return to the constructive field – Iveta Tonoyan to Nikol Pashinyan
20/05/2026 16:40
These days, various political forces are busy presenting their election programs to the public, while Prime Minister Nikol Pashinyan and the team he leads have adopted a policy with no programmatic speech or healthy criticism, but rather unacceptable vocabulary, unbalanced behavior, insults, and threats of retaliation, said Iveta Tonoyan, spokesperson for the Prosperous Armenia Party political team, during an urgent press conference.
“The state levers are being used to implement a process of personal retaliation. To say that this behavior is absolutely unacceptable for us would be an understatement. The more the Prosperous Armenia Party and Gagik Tsarukyan act in a balanced, programmatic, and constructive field, the more unbalanced Nikol Pashinyan’s behavior becomes,” said Iveta Tonoyan.
According to her, Nikol Pashinyan and his team, who have extensive experience in staging political shows, are highly skilled in manipulation technologies.
“The videos of Nikol Pashinyan jumping on pickup trucks and performing scenes of gluttony may generate many more views, but I urge him to return to the constructive field and try to present at least one program they propose to get the country out of the current situation,” said Iveta Tonoyan.