Իշխանական քարոզչամիջոցներն սկսել են հեքիաթներ հորինել. ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ՝ երբևէ որևէ առնչություն չեմ ունեցել պարոն Էփշտեյնի հետ. Ռոբերտ Ամստերդամ
21/05/2026 21:16
Միջազգային իրավաբան և իրավապաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամը հայտարարել է՝ Հայաստանի իշխանությունն իր քարոզչամիջոցներն օգտագործելով՝ կեղծ տեղեկություններ է տարածում.
«ՀՀ իշխանությունների հերթական բացահայտ սուտն ու հուսահատ «սև PR»-ը. ընտրական մանիպուլյացիաների և իրենց ավտորիտար գործելաոճի բացահայտումից սարսափած՝ իշխանական քարոզչամիջոցներն անցել են անձնական վարկաբեկման էժանագին մեթոդներին ու սկսել են իմ անցյալի վերաբերյալ հեքիաթներ հորինել։
Ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ՝ ես երբևէ որևէ առնչություն, կարգավիճակ կամ համագործակցություն չեմ ունեցել պարոն Էփշտեյնի հետ։
Այս խղճուկ հորինվածքի միակ նպատակը մեկն է՝ շեղել հանրության ուշադրությունը Հայաստանի ընտրություններին արտաքին միջամտությունների վերաբերյալ մեր փաստաբանական թիմի հետաքննությունից։ Բայց իզուր են փորձում. մեզ կեղծիքով չեն լռեցնի»։

«Провластные СМИ начали придумывать сказки»: Роберт Амстердам опроверг сообщения о связи с Эпштейном
21/05/2026 21:30
Международный юрист и правозащитник Роберт Амстердам заявил, что власти Армении через свои пропагандистские СМИ распространяют ложную информацию.
«Очередная откровенная ложь и отчаянный "чёрный PR" со стороны властей Армении. Испугавшись разоблачений в сфере избирательных манипуляций и своего авторитарного стиля управления, провластные СМИ перешли к дешёвым методам личной дискредитации и начали выдумывать небылицы о моём прошлом.
С полной ответственностью заявляю: я никогда не имел никакого отношения, статуса или сотрудничества с господином Эпштейном.
Единственная цель этой жалкой выдумки — отвлечь внимание общественности от расследования нашей юридической команды о внешнем вмешательстве в выборы в Армении. Но им не удастся заставить нас замолчать ложью».