Մեր խնդիրները լուծելու եղանակները կան, ես հստակ պատկերացնում եմ՝ ինչ անել. Արման Թաթոյան (Տեսանյութ)
«Մենք ունենք ստրատեգիական անկարող իշխանություն, այդ պատճառով է, որ մեզ թվում է, թե անլուծելի են մեր խնդիրները։ Իշխանությունը պատասխանատվություն ստանձնելու փոխարեն, մեղավոր է կարգում «նախկիններին», ռուսներին, ժողովրդին։
Վստահ եմ՝ մեր խնդիրները լուծելու եղանակները կան, լուծողներ չկան, ես հստակ պատկերացնում եմ՝ ինչ անել։ Ես ամբողջ կյանքում աշխատել եմ միջազգային դատարանների հետ, անընդհատ հայցեր ենք ներկայացրել, միջազգային բոլոր հարթակներում հարցեր ենք բարձրաձայնել, հիմա էլ անընդհատ գանգատներ եմ ներկայացնում ՄԱԿ Մարդու իրավունքների կոմիտե՝ ՀՀ տարածքներից Ադրբեջանի զորքերի դուրսբերման վերաբերյալ»,- «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
«Այս իշխանությունը հայտարարում է՝ Ադրբեջանի հետ հարաբերություններում մեզ միջնորդներ պետք չեն, մինչդեռ Ադրբեջանն այն աստիճանի թշնամանք ունի, որ հնարավոր չէ առանց միջնորդի հարաբերություններ հստակեցնել։ Ալիևն ինքը հայտարարում է՝ միջազգային իրավունք գոյություն չունի իր համար, կա միայն ուժ, այս պայմաններում առանց միջնորդի հարաբերվելը լրջագույն սխալ է։
Մենք աշխարհում ունենք դաշնակիցներ, ընկերներ, մենակ չենք, ճիշտ աշխատելու դեպքում հնարավոր է մեր հարցերն առաջ տանել, մենք պետք է գտագործենք միջազգային բոլոր մեխանիզմները»։

Существуют способы решения наших проблем, у меня есть чёткие представления о том, что необходимо сделать — Арман Татоян (видео)
«У нас стратегически неспособная власть, поэтому нам кажется, что наши проблемы неразрешимы. Вместо того чтобы брать на себя ответственность, власть возлагает вину на "бывших", на Россию, на народ.
Я убеждён, что способы решения наших проблем существуют — просто нет тех, кто их реализует. У меня есть чёткие представления о том, что необходимо сделать. Всю свою профессиональную жизнь я работал с международными судебными инстанциями: мы постоянно подавали иски, поднимали вопросы на различных международных площадках, и сейчас я продолжаю регулярно направлять жалобы в Комитет ООН по правам человека по вопросу вывода вооружённых сил Азербайджана с территории Армении», — заявил в передаче «Есть вопросы» Aysor.am кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян.
«Действующая власть заявляет, что в отношениях с Азербайджаном посредники нам не нужны. Однако уровень враждебности со стороны Азербайджана таков, что выстраивать отношения без посредников невозможно. Сам Ильхам Алиев утверждает, что для него не существует международного права — есть лишь сила. В таких условиях отказ от посредников является серьёзной ошибкой.
У нас есть союзники и партнёры в мире, мы не изолированы. При грамотной работе можно продвигать наши интересы. Мы должны использовать все международные правовые и дипломатические механизмы».