Մենք չենք կարող արժեզրկել մեր ձայնը, որովհետև հենց այդ ձայների հանրագումարով պիտի պաշտպանենք մեր հավատն ու Մայր եկեղեցին կեղծ բարենորոգիչներից. Եզրաս Սրբազան (տեսանյութ)
22/05/2026 10:41
Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Եզրաս արք. Ներսիսյանը կոչ է անում բոլորին մասնակցել ՀՀ խորհրդարանական ընտրություններին՝ հանուն Հայաստանի հարատևության, հանուն ուժեղ հայրենիքի, հանուն հայի ինքնության պահպանման, արդարության ու համերաշխության հաստատման և ազգային արժանապատվության վերականգնման։
«Մենք չենք կարող արժեզրկել մեր ձայնը, որովհետև հենց այդ ձայների հանրագումարով պիտի պաշտպանենք մեր հավատն ու Մայր եկեղեցին կեղծ բարենորոգիչներից»,- նշել է Եզրաս Սրբազանը։

Мы не можем обесценивать свой голос, потому что именно совокупностью этих голосов мы должны защитить нашу веру и Мать-Церковь от ложных реформаторов: архиепископ Езрас (видео)
22/05/2026 10:57
Глава Российской и Ново-Нахичеванской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Езрас Нерсисян призвал всех принять участие в парламентских выборах Армении — во имя сохранения Армении, укрепления Родины, защиты армянской идентичности, установления справедливости и солидарности, а также восстановления национального достоинства.
«Мы не можем обесценивать свой голос, потому что именно совокупностью этих голосов мы должны защитить нашу веру и Мать-Церковь от ложных реформаторов», — заявил архиепископ Езрас.