«Որ մեր քաղաքներն ու գյուղերը ծաղկեն». Մամիկոն Ասլանյանը վանաձորցիներին կոչ է անում քվեարկել «Ուժեղ Հայաստանի» օգտին (Տեսանյութ)
22/05/2026 22:32
Վանաձորի նախկին քաղաքապետ Մամիկոն  Ասլանյանը վանաձորցիներին կոչ է անում քվեարկել «Ուժեղ Հայաստանի» օգտին, որպեսզի փոփոխությունները գան.
«Հունիսի 7-ի ընտրություններին մեր ձայնը տալով թիվ 3-ին, մենք ունենալու ենք 1 միլիարդ դոլարի ներդրումներ տուրիզմի ոլորտում, որոնց առյուծի բաժինն ընկնելու է նաև Լոռու մարզին ու Վանաձորին։
Որպեսզի ունենանք փոփոխություններ, որպեսզի մեր քաղաքներն ու գյուղերը ծաղկեն, ենթակառուցվածքներ ստեղծվեն, հունիսի 7-ին գնում և քվեարկում ենք թիվ 3-ին՝ Սամվել Կարապետյանի գլխավորությամբ՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը»։

«Чтобы наши города и сёла процветали»: Мамикон Асланян призывает ванадзорцев голосовать за «Сильную Армению» (видео)
Бывший мэр Ванадзора Мамикон Асланян призвал жителей города голосовать за партию «Сильная Армения», чтобы обеспечить перемены.
«На выборах 7 июня, отдав свой голос за №3, мы обеспечим инвестиции в размере 1 миллиарда долларов в сферу туризма, значительная часть которых придётся на Лорийскую область и Ванадзор.
Чтобы у нас были перемены, чтобы наши города и сёла процветали, чтобы создавалась инфраструктура, 7 июня идём и голосуем за №3 — за партию "Сильная Армения" во главе с Самвелом Карапетяном», — заявил Асланян.