Դուք լինելու եք փոփոխության սերունդը. Սամվել Կարապետյանի շնորհավորանքը՝ շրջանավարտներին (Տեսանյութ)
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել շրջանավարտներին՝ նրանց մաղթելով նոր հաջողություններ ու հաղթանակներ կյանքի նոր փուլում։
«Դուք հրաժեշտ եք տալիս դպրոցին և քայլ եք կատարում դեպի հասուն կյանք, երբ Հայաստանը կանգնած է պատմական մեծ փոփոխությունների շեմին։ Դուք լինելու եք փոփոխության սերունդը, դուք ապրելու և արարելու եք մի երկրում, որն ապահովելու է ձեր արժանապատիվ կյանքը, աշխատանքն ու վաղվա օրվա հանդեպ բացարձակ վստահությունը»,- նշել է Կարապետյանը։
Նա ընդգծել է, որ ժամանակակից մարտահրավերներին դիմակայելու համար անհրաժեշտ է կառուցել ուժեղ պետություն, որի հիմքում կլինեն գիտակից, կրթված, ֆիզիկապես ուժեղ և հայրենասեր երիտասարդները։
Կարապետյանը շրջանավարտներին կոչ է արել իրենց գաղափարներն ու էներգիան ծառայեցնել Հայաստանի վերածննդին ու հզորացմանը։
«Եղեք այն ուժը, որն իր սիրով ու նվիրումով կառաջնորդի մեր հայրենիքը դեպի նոր վերելքներ»,- ասվում է ուղերձում։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդը նաև շնորհակալություն է հայտնել մանկավարժներին՝ տարիների աշխատանքի և հայրենասեր սերունդ կրթելու համար։

«Вы станете поколением перемен»: поздравление Самвела Карапетяна выпускникам (видео)
Лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян направил поздравительное послание выпускникам, пожелав им новых успехов и достижений на следующем этапе жизни.
«Вы прощаетесь со школой и вступаете во взрослую жизнь в момент, когда Армения стоит на пороге больших исторических перемен. Вы станете поколением перемен. Вы будете жить и созидать в стране, которая обеспечит вам достойную жизнь, работу и полную уверенность в завтрашнем дне», — отметил Карапетян.
Он подчеркнул, что для противостояния современным вызовам необходимо строить сильное государство, основу которого составят сознательная, образованная, физически крепкая и патриотичная молодежь.
Карапетян призвал выпускников направить свои идеи и энергию на возрождение и укрепление Армении.
«Будьте той силой, которая своей любовью и преданностью поведёт нашу родину к новым вершинам», — говорится в обращении.
Он также выразил благодарность педагогам за многолетнюю работу и воспитание патриотичного поколения.