Ասուլիսի ժամանակ լույսերն անջատվեցին. Փաշինյանը կատակեց՝ «Ռոմանոսն ո՞ւր ա»
Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու պաշտպանության դիրքերից հանդես են գալիս մարդիկ, որոնք համոզված եմ՝ Ավետարաններից որևէ մեկի գոնե կեսը չեն կարդացել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հավելեց՝ Ազգային ինքնության մասով հանդես են գալիս մարդիկ, ովքեր հայոց պատմության ամենապրիմիտիվ հարցերին չեն կարող պատասխանել, գաղափար չունեն դրա մասին. «Այդ մարդիկ տարրական գրագիտության խնդիր ունեն։
Եթե հանդիպեք Ռոբերտ Քոչարյանին, Գագիկ Ծառուկյանին ու Սամվել Կարապետյանին, հարցրեք՝ ինչո՞վ են իրարից տարբերվում Ավետարանը, Աստվածաշունչը և Նոր Կտակարանը։ Ինձ թվում է՝ ուշքից կգնան, որ այդ հարցը տաք»։

Во время пресс-конференции отключился свет: Пашинян пошутил: «А где Романос?»
С позиций защиты Армянской Апостольской Святой Церкви выступают люди, которые, я уверен, не прочитали даже половину хотя бы одного из Евангелий. Об этом в беседе с журналистами заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Он добавил, что по вопросам национальной идентичности выступают люди, которые не способны ответить на самые примитивные вопросы по истории армянского народа и не имеют об этом никакого представления.
«У этих людей проблемы с элементарной грамотностью.
Если встретите Роберта Кочаряна, Гагика Царукяна и Самвела Карапетяна, спросите у них, чем отличаются Евангелие, Библия и Новый Завет. Мне кажется, они потеряют дар речи от такого вопроса», — сказал Пашинян.
Кстати, во время пресс-конференции отключилось электричество, на что Пашинян пошутил: «А где Романос?»։