Ավտոմեքենայում հայտնաբերվել է հղի կնոջ մարմին
Այսօր՝ մայիսի 22-ին, առեղծվածային մահվան դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Տեղեկություններ են ստացվել, որ Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի Ճամբարակի խաչմերուկում՝ «Խաչմերուկ» օբյեկտի դիմաց կայանված «Mercedes G» մակնիշի ավտոմեքենայում դի կա։
Քրեական և համայնքային ոստիկանները «Mercedes G» («Յաշիկ») ավտոմեքենայի հետևի նստատեղին հայտնաբերել են երիտասարդ աղջկա դի, արնանման հետքեր։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ պարզել են, որ մահացածը Երևանի բնակիչ 22-ամյա Մարիաննա Բ.-ն է, իսկ ավտոմեքենան վարել է Երևանի բնակիչ 21-ամյա Հայկ Ղ.-ն։
Վարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության, եղել է ոչ սթափ և առանց վարորդական իրավունքի վկայականի։
Ոստիկանները Հայկ Ղ.-ին ներկայացրել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Սևանի քննչական բաժին։

В автомобиле обнаружено тело беременной женщины
Поступила информация о том, что на трассе Ереван — Севан — Иджеван, на перекрёстке Чамбарака, напротив объекта «Хачмерук», в припаркованном автомобиле марки Mercedes-Benz G-Class находится тело человека.
Сотрудники уголовной и патрульной полиции обнаружили на заднем сиденье автомобиля Mercedes G-Class («Гелендваген») тело молодой женщины со следами, похожими на кровь.
По информации Гагика Шамшяна, скончавшейся оказалась 22-летняя жительница Еревана Марианна Б., а автомобилем управлял 21-летний житель Еревана Айк Г.
Водитель прошёл освидетельствование на состояние опьянения. Выяснилось, что он находился за рулём в нетрезвом состоянии и без водительских прав.
Сотрудники полиции доставили Айка Г. в Севанский следственный отдел Следственного управления по Гегаркуникской области Следственного комитета Армении.