Սամվել Կարապետյանն ասել է, թե որ հարցում կխորհրդակցի ՀՀ նախկին նախագահների հետ
Իր սխալն է, որ փորձառու մարդկանցից չհարցրեց, թե ոնց պատերազմ վարի, հայկական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանն ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը։
«Կարող է զարմանաք, բայց ես նույնիսկ Նիկոլ Փաշինյանից էլ եմ հարցնելու, թե ինչ է կատարվել, որ հասկանանք պրոբլեմները»,-ասաց Կարապետյանը։
Նա ասաց, թե ի տարբերություն Փաշինյանի, ոչ մի բան չեն սկսելու զրոյական կետից։
«Մենք ուսումնասիրելու ենք ամեն ինչ, քայլ-քայլ շարժվելու ենք առաջ։ Գլխավորն այն է լինելու, թե մեր պետությունն օգտվո՞ւմ է այս կամ այն պայմանագրից, թե՞ վնասվում։ Եթե մեր պետությունն օգտվում է, բայց նույնիսկ Փաշինյանն է ստորագրել այդ փաստաթուղթը, ապա մենք շարունակելու ենք»,-ասաց Կարապետյանը։
Նա նշեց՝ խորհրդակցելու են փորձառու մարդկանց հետ, չեն մեծամտանալու։ Հարցին, թե կխորհրդակցի՞ նախկին նախագահների հետ՝ Կարապետյանը պատասխանեց.
«Այն հարցերը, որոնք վերաբերում են մեր երկրի անվտանգությանը՝ կխորհրդակցեմ, տնտեսությունը զարգացնելու հարցում չեմ խորհրդակցի»։

Samvel Karapetyan says on which issues he will consult former presidents of Armenia
It is his mistake that he did not ask experienced people how to wage war, said Samvel Karapetyan, leader of the “Strong Armenia” party, during a meeting with representatives of the Armenian media.
“You may be surprised, but I will even ask Nikol Pashinyan what happened so that we understand the problems,” Karapetyan said.
He noted that unlike Pashinyan, they will not start everything from scratch.
“We will study everything, we will move forward step by step. The main thing will be whether our state benefits from this or that agreement or whether it is harmed. If our state benefits, but even Pashinyan signed that document, then we will continue,” Karapetyan said.
He stressed that they will consult with experienced people and will not act arrogantly.
When asked whether he would consult with former presidents, Karapetyan replied:
“I will consult on issues that concern the security of our country, but I will not consult on issues related to developing the economy.”