Նիկոլապետությունը ամենադաժան ու ապօրինի մեթոդներով փորձելու է ամեն գնով պահել իշխանությունը. Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանի գնահատմամբ՝ իշխանության մարտավարությունն ի սկզբանե պարզ էր ու կանխատեսելի` բռնաճնշումներ, կալանավորումներ և ագրեսիվ հռետորաբանություն:
Բայց, ըստ նրա, առավել կարևոր է, թե դրան ինչ կհակադրի հավաքական ընդդիմությունը, որովհետև քաղաքական շրջափուլի հաջողությունը հենց դրանից է կախված:
«Մեկ բան է բուն ընտրություններում հաջողելը, մեկ այլ բան` դա պահելը: Միշտ մտքում պետք է պահել այն պարզ իրողությունը, որ նիկոլապետությունը ամենադաժան ու ապօրինի մեթոդներով փորձելու է ամեն գնով պահել իշխանությունը»,- նշել է Աբրահամյանը։

«Николизм» будет пытаться любой ценой удержать власть самыми жестокими и незаконными методами: Тигран Абрамян
По оценке секретаря парламентской фракции «Честь имею» Тиграна Абрамяна, тактика властей с самого начала была очевидной и предсказуемой — репрессии, аресты и агрессивная риторика.
Однако, по его словам, гораздо важнее то, что сможет противопоставить этому коллективная оппозиция, поскольку успех политического этапа зависит именно от этого.
«Одно дело — добиться успеха непосредственно на выборах, и совсем другое — удержать этот результат. Нужно всегда помнить простую реальность: николизм будет пытаться любой ценой сохранить власть, используя самые жестокие и незаконные методы», — отметил Абрамян.