Երբ ՀՀ իշխանությունները շանտաժի լեզվով են խոսում Ռուսաստանի հետ, պետք է սպասեն, որ ամեն օր տարբեր սահմանափակումներ են լինելու. Սամվել Կարապետյան (տեսանյութ)
23/05/2026 16:02
Երբ Հայաստանի իշխանությունները շանտաժի լեզվով են խոսում Ռուսաստանի հետ, պետք է սպասեն, որ ամեն օր  տարբեր սահմանափակումներ են լինելու, հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը։
Նա նշել է՝ հունիսի 7-ից հետո ցանկացած հարց, որը կառաջանա, մեկ օրում իրենք լուծում են տալու։
«Մենք պետք է բալանսավորված քաղաքականություն վարենք Ռուսաստանի, ԵՄ-ի ու ԱՄՆ-ի հետ»,- նշել է Կարապետյանը։
Անդրադառնալով Մակրոն-Ալիև հեռախոսազրույցին՝ Կարապետյանն ասել է, թե կասկածներ ունի, որ Մակրոնը Փաշինյանի խնդրանքով Ալիևին ասել է, որ 300 հազար ադրբեջանցիների շարժը դեպի Հայաստան մինչև ընտրությունները կանգնեցվի։
Կարապետյանը վստահ է՝ այս իշխանությունն այդպես էլ չի հրապարակի 44-օրյա պատերազմի զոհերի վերջնական թիվը։

«Когда власти Армении разговаривают с Россией языком шантажа, нужно ожидать ежедневных ограничений»: Самвел Карапетян (видео)
Лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян заявил, что когда власти Армении разговаривают с Россией языком шантажа, следует ожидать появления различных ограничений практически ежедневно.
По его словам, после 7 июня его политическая сила сможет решать любые возникающие вопросы в течение одного дня.
«Мы должны проводить сбалансированную политику в отношениях с Россией, ЕС и США», — отметил Карапетян.
Комментируя телефонный разговор между президентом Франции Эммануэлем Макроном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, Карапетян заявил, что у него есть подозрения: Макрон по просьбе премьер-министра Армении Никола Пашиняна попросил Алиева приостановить до выборов «движение 300 тысяч азербайджанцев в Армению».
Карапетян также выразил уверенность, что нынешние власти так и не опубликуют окончательное число погибших в 44-дневной войне.