Շարունակվում են ֆիշինգային հղումներ պարունակող հաղորդագրությունների տարածումը, թիրախում են iPhone օգտագործողները
Դեռևս շարունակվում են արտասահմանյան հեռախոսահամարներով ՀՀ ՆԳՆ-ի և պետական այլ գերատեսչությունների անունից ֆիշինգային հղումներ պարունակող հաղորդագրությունների տարածումը, հայտնում են ՆԳՆ կիբեռոստիկանությունից։
Ներկայումս թիրախում են iPhone բջջային հեռախոսների օգտատերերը, ովքեր նման հաղորդագրությունները ստանում են iMessage համակարգի միջոցով։
«Կրկին անգամ հորդորում ենք չարձագանքել նմանատիպ հաղորդագրություններին, չբացել կցված հղումները և չտրամադրել որևէ անձնական կամ բանկային տվյալ։
Անհրաժեշտ է անմիջապես արգելափակել և որպես Spam/Junk նշել նման հաղորդագրություններ ուղարկող հեռախոսահամարները կամ հասցեները»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Продолжается распространение сообщений с фишинговыми ссылками: мишенью стали пользователи iPhone
Киберполиция МВД Армении сообщает, что продолжается распространение сообщений с фишинговыми ссылками, отправляемых с зарубежных телефонных номеров от имени МВД РА и других государственных ведомств.
В настоящее время злоумышленники нацелены на пользователей мобильных телефонов iPhone, которые получают подобные сообщения через систему iMessage.
«Еще раз призываем не реагировать на подобные сообщения, не открывать прикреплённые ссылки и не предоставлять какие-либо личные или банковские данные.
Необходимо немедленно блокировать телефонные номера или адреса, с которых отправляются такие сообщения, а также помечать их как Spam/Junk», — говорится в сообщении.