Հունիսի 7-ի ընտրությունների արդյունքները կբացեն նաև քո բանտախցի դուռը և կազատեն քեզ գերությունից. Ծառուկյանը՝ Ռուբեն Վարդանյանին
25/05/2026 12:19
Գագիկ Ծառուկյանն իր Facebook-յան էջում շնորհավորել է ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող Ռուբեն Վարդանյանին։
«Իմ սիրելի՛ ընկեր Ռուբեն Վարդանյան,
Այսօր քո ծննդյան օրն է, բայց հայ ժողովրդի համար սա նաև ուժի, արժանապատվության և հայրենասիրության օր է։
Դու մնացել ես ամուր՝ նույնիսկ անազատության մեջ, և քո կամքը հույս ու հավատ է ներշնչում հազարավոր մարդկանց։
Ծննդյանդ օրվա առթիվ մաղթում եմ քեզ առողջություն, անսպառ ուժ և շուտափույթ ազատություն ադրբեջանական գերությունից։
Թող արդարությունը հաղթի, և դու շուտով վերադառնաս քո ընտանիքի, ընկերների և հայրենի ժողովրդի մոտ, կրկին լինես մեր կողքին։
Վստահ եմ, որ հունիսի 7-ի ընտրությունների արդյունքները կբացեն նաև քո բանտախցի դուռը և կազատեն քեզ գերությունից։

Результаты выборов 7 июня также откроют двери твоей тюремной камеры и освободят тебя из плена: Царукян – Рубену Варданяну
25/05/2026 12:27
Гагик Царукян на своей странице в Facebook поздравил находящегося в азербайджанском плену Рубена Варданяна с днем рождения.
В своем обращении Гагик Царукян отметил, что для армянского народа этот день является также символом силы, достоинства и патриотизма.
Он подчеркнул, что Рубен Варданян сохраняет стойкость даже в условиях лишения свободы и своим примером вселяет надежду и веру в тысячи людей.
Гагик Царукян пожелал ему здоровья, сил и скорейшего освобождения, выразив надежду, что справедливость восторжествует, и он вернется к семье, друзьям и соотечественникам.
В завершение он заявил, что результаты выборов 7 июня, по его словам, «откроют дверь камеры и освободят его из плена».