Այստեղ տղամարդկություն, թասիբ, նամուս ունեցող իշխանություն չկա. Թաթոյան
Այստեղ տղամարդկություն ունեցող իշխանություն չկա ընդհանրապես, թասիբ, նամուս ունեցող իշխանություն չկա, այս իշխանությունը հենվում է իրեն ցանկալի օտարների վրա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
«Ասում են, թե եվրոպամետ են, ամերիկամետ են... տո դուք ընդհանրապես ի՞նչ կապ ունեք Եվրոպայի հետ։ Ձեզ համար ամենակարևորը ձեր բնազդն է։
Մենք պետք է դուրս գանք այն վանդակից, որում մեզ գցել է այս իշխանությունը։ Փաշինյանը խորամանկի պես այս  ամեն ինչը մշակել ու գնում է առաջ՝ հանուն իր քաղաքական շահերի։ Մենք ունենք Ադրբեջանի պրոքսի իշխանություն»,-ասաց Թաթոյանը։

Здесь нет власти, обладающей мужеством, честью и достоинством — Арман Татоян
В Армении нет власти, обладающей мужеством, честью и достоинством, заявил в беседе с журналистами кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян.
По его словам, действующая власть опирается на внешние силы, которые ей выгодны.
«Говорят, что они проевропейские, проамериканские… но какое вы вообще имеете отношение к Европе? Для вас главное — ваши инстинкты.
Мы должны выйти из той клетки, в которую нас загнала эта власть. Никол Пашинян, как хитрый человек, всё это спланировал и продвигает ради своих политических интересов. У нас власть, являющаяся прокси Азербайджана», — заявил Арман Татоян.