«Փաշինյանը չափազանց տխուր, թույլ ու անխելք է». Թաթոյանը բաց նամակ է գրել Ռուբիոյին
«Միասնության թևեր» կուսակցության նախագահ Արման Թաթոյանը բաց նամակով դիմել է Հայաստան ժամանող ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյին:
«Հարգարժա՛ն պետքարտուղար Ռուբիո, բարի գալուստ Հայաստան։
Ցանկանում եմ շնորհավորել Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջև TRIPP համաձայնագրի առաջիկա ստորագրման կապակցությամբ։
Ես լիովին աջակցում եմ TRIPP համաձայնագրին և, ապագայում որպես Հայաստանի վարչապետ, պատրաստ եմ սերտ համագործակցել Ձեր վարչակազմի հետ՝ դրա լիարժեք և արդյունավետ իրականացման նպատակով։
Միաժամանակ ցանկանում եմ Ձեր ուշադրությունը հրավիրել մի շարք կարևոր հարցերի վրա, որոնք կարևոր են Հայաստանի բոլոր քաղաքացիների համար։
Նախագահ Թրամփը Նախագահ Բայդենին անվանել էր տխուր, թույլ և անխելք, ես այդ բառերը վերագրում եմ վարչապետ Փաշինյանին, որը չափազանց տխուր, թույլ ու անխելք է, որպեսզի այս կարևոր հարցերը Ձեզ հետ հանդիպմանը բարձրացնի։
Իրականությունն այն է, որ TRIPP նախագծի հաջող իրականացման համար անհրաժեշտ է, որպեսզի Ադրբեջանը դուրս բերի իր զինված ուժերը Հայաստանի ինքնիշխան տարածքից և ազատ արձակի ապօրինի պահվող հայ գերիներին ու պատանդներին։
Վստահ եմ, որ Ձեզ հետ համատեղ աշխատանքը հնարավոր կդարձնի մեր տարածաշրջանում երկարաժամկետ խաղաղության հաստատումը»։

«Пашинян слишком грустный, слабый и глупый»: Арман Татоян направил открытое письмо Марко Рубио
Председатель партии «Крылья единства» Арман Татоян направил открытое письмо государственному секретарю США Марко Рубио, который вскоре посетит Армению.
В обращении он поприветствовал визит и заявил о поддержке предстоящего подписания соглашения TRIPP между Арменией и США.
Арман Татоян отметил, что в случае прихода к власти в будущем готов к тесному сотрудничеству с администрацией США для эффективной реализации соглашения.
Одновременно он поднял ряд вопросов, которые, по его словам, важны для всех граждан Армении.
Политик также резко раскритиковал премьер-министра Армении Никола Пашиняна, заявив, что тот «слишком грустный, слабый и глупый», чтобы поднимать важные вопросы на встречах с американской стороной.
По его словам, для успешной реализации проекта TRIPP необходимо, чтобы Азербайджан вывел свои вооружённые силы с суверенной территории Армении и освободил удерживаемых армянских пленных.
Арман Татоян выразил уверенность, что совместная работа с США может способствовать установлению долгосрочного мира в регионе.