«Փաշինյանը չափազանց տխուր, թույլ ու անխելք է». Թաթոյանը բաց նամակ է գրել Ռուբիոյին
«Միասնության թևեր» կուսակցության նախագահ Արման Թաթոյանը բաց նամակով դիմել է Հայաստան ժամանող ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյին:
«Հարգարժա՛ն պետքարտուղար Ռուբիո, բարի գալուստ Հայաստան։
Ցանկանում եմ շնորհավորել Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջև TRIPP համաձայնագրի առաջիկա ստորագրման կապակցությամբ։
Ես լիովին աջակցում եմ TRIPP համաձայնագրին և, ապագայում որպես Հայաստանի վարչապետ, պատրաստ եմ սերտ համագործակցել Ձեր վարչակազմի հետ՝ դրա լիարժեք և արդյունավետ իրականացման նպատակով։
Միաժամանակ ցանկանում եմ Ձեր ուշադրությունը հրավիրել մի շարք կարևոր հարցերի վրա, որոնք կարևոր են Հայաստանի բոլոր քաղաքացիների համար։
Նախագահ Թրամփը Նախագահ Բայդենին անվանել էր տխուր, թույլ և անխելք, ես այդ բառերը վերագրում եմ վարչապետ Փաշինյանին, որը չափազանց տխուր, թույլ ու անխելք է, որպեսզի այս կարևոր հարցերը Ձեզ հետ հանդիպմանը բարձրացնի։
Իրականությունն այն է, որ TRIPP նախագծի հաջող իրականացման համար անհրաժեշտ է, որպեսզի Ադրբեջանը դուրս բերի իր զինված ուժերը Հայաստանի ինքնիշխան տարածքից և ազատ արձակի ապօրինի պահվող հայ գերիներին ու պատանդներին։
Վստահ եմ, որ Ձեզ հետ համատեղ աշխատանքը հնարավոր կդարձնի մեր տարածաշրջանում երկարաժամկետ խաղաղության հաստատումը»։

“Pashinyan is too sad, weak and dumb:” Tatoyan addresses open letter to Rubio
Arman Tatoyan, the chairman of the Wings of Unity party, has addressed an open letter to U.S. Secretary of State Marco Rubio, who will pay a visit to Armenia on May 26.
“Dear Secretary Rubio:
Welcome to Armenia!
I want to sincerely congratulate you on the upcoming signing of the TRIPP agreement between Armenia and the United States.
I fully support the TRIPP project, and as our next Prime Minister, I will work closely with your administration to have it come to fruition.
I am also writing to you about a few issues that are important to all Armenians citizens you should be aware of. Just as President Trump called President Biden sad, weak and dumb, I echo these sentiments for Prime Minister Pashinyan who is too sad, weak and dumb to raise these critical matters with you.
The reality is that in order to make the TRIPP project a success, Azerbaijan needs to end the occupation of Armenia by withdrawing from our territories and to release our prisoners of war and hostages from Baku.
I look forward to working with you on achieving these objectives and taking all necessary steps to establish long-term peace in the region.”