ԿԸՀ-ն ուժը կորցրած է ճանաչել «Ալյանս» կուսակցության ընտրական ցուցակի գրանցումը
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ  «Ալյանս» առաջադիմական ցենտրիստական կուսակցությունն ընտրական ցուցակի գրանցումը չեղարկելու վերաբերյալ դիմում է ներկայացրել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով։
Կուսակցության նախագահ Տիգրան Ուրիխանյանը Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հայտարարել է, որ ընտրապայքարի մեջ մնացող այն կուսակցությունները, որոնք անցողիկ շեմը հաղթահարելու հնարավորություն չունեն, նպաստում են կառավարող ուժի վերարտադրմանը:
Ըստ Ուրիխանյանի՝ իրենք ընտրապայքարից դուրս են գալիս՝ ապացուցելով, որ իրական, արտահամակարգային ընդդիմություն են:

ЦИК признала недействительной регистрацию избирательного списка партии «Альянс»
Ранее сообщалось, что прогрессивно-центристская партия «Альянс» подала в Центральную избирательную комиссию заявление об аннулировании регистрации своего избирательного списка.
Председатель партии Тигран Уриханян в эфире Общественного телевидения заявил, что партии, остающиеся в предвыборной гонке, но не имеющие шансов преодолеть проходной барьер, способствуют воспроизводству действующей власти.
По словам Уриханяна, выходя из предвыборной борьбы, они тем самым доказывают, что являются реальной внесистемной оппозицией.