7 առաջարկ Հայաստանին, որ շատ կարևորում եմ ԲՀԿ ծրագրում. Էլինար Վարդանյան
7 առաջարկ Հայաստանին, որ ուզում եմ առանձնացնել և շատ կարևորում եմ ԲՀԿ ծրագրում, գրել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակի պատգամավորության թեկնածու Էլինար Վարդանյանը։
«Կրկնակի կրճատել գույքահարկը,
- ամսական կենսաթոշակի նվազագույն չափը համապատասխանեցնել նվազագույն կենսապահովման զամբյուղին՝ 2027թ․–ից փուլային տարբերակով այն դարձնելով 100.000 դրամ
- առաջիկա երկու տարիների ընթացքում նվազագույն աշխատավարձը փուլային տարբերակով դարձնել 150.000 դրամ
- ստեղծել «Երիտասարդների առաջին աշխատավայր» ծրագիրը, որտեղ պետությունը և մասնավոր հատվածը համագործակցությամբ կլուծեն նորավարտ երիտասարդի զբաղվածության խնդիրը
- պետական ու համայնքային պատկանելություն ունեցող բոլոր կրթօջախները (մանկապարտեզներ, դպրոցներ, միջին մասնագիտական հաստատություններ՝ քոլեջներ, բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ) 2028 թվականից սկսած դարձնել անվճար

7 предложений для Армении, которые я считаю крайне важными в программе партии «Процветающая Армения» — Элинар Варданян
«Семь предложений для Армении, которые я хочу выделить и которые считаю особенно важными в программе партии «Процветающая Армения», — написала кандидат в депутаты от предвыборного списка партии «Процветающая Армения» Элинар Варданян.
Она представила следующие инициативы:
- вдвое сократить налог на имущество;
- поэтапно, начиная с 2027 года, довести минимальный размер пенсии до уровня минимальной потребительской корзины, установив его на уровне 100 000 драмов;
- в течение ближайших двух лет поэтапно повысить минимальную заработную плату до 150 000 драмов;
- создать программу «Первое рабочее место для молодежи», в рамках которой государство и частный сектор будут сотрудничать для решения проблемы занятости выпускников;
- с 2028 года сделать бесплатными все образовательные учреждения, находящиеся в государственной и общинной собственности (детские сады, школы, средние профессиональные учреждения — колледжи, а также высшие учебные заведения);