«Ամեն ինչ պետք է անենք, որ այս անհայրենիք իշխանությունը նորից նույն փորձանքը չբերի մեր երկրի գլխին». Սամվել Կարապետյանը՝ Սոթքի բնակիչներին (Տեսանյութ)
26/05/2026 21:48
Այսօր «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանին են այցելել Սոթքի մի խումբ բնակիչներ, որոնց կյանքը Սամվել Կարապետյանը փոխել է՝ նրանց չճանաչելով. վերականգնել է գյուղի վնասված տները։
Սամվել Կարապետյանի հետ զրույցում Սոթքի բնակիչները մտահոգություն են հայտնել անվտանգային խնդիրների առնչությամբ, շեշտել են՝ ադրբեջանցիները շատ են առաջ եկել, իրենց շատ մոտ են դիրքավորված։
Կարապետյանը նշել է՝ Փաշինյանն ու Ալիևը հրեշավոր պլաններ ունեն, անհրաժեշտ է համախմբվել, կանգնեցնել դա.
«Ակտիվ եղեք, որ այս անհայրենիք իշխանությունը մեր երկրի տարածքները չշարունակի բաժանել Ադրբեջանին»,- ասել է նա՝ Սոթքի բնակիչներին։
Նաև նշել է՝ միասին ամեն ինչ անելու են, որ դա թույլ չտան։
«Ամեն ինչ պետք է անենք, որ այս անհայրենիք իշխանությունը նորից նույն փորձանքը չբերի մեր երկրի գլխին»,- ասել է Կարապետյանը։

«Мы должны сделать всё, чтобы эта власть вновь не навлекла беду на страну»: Самвел Карапетян — жителям Сотка (видео)
26/05/2026 22:57
Сегодня лидера партии «Сильная Армения» и кандидата в премьер-министры Самвел Карапетян посетила группа жителей Сотка, чью жизнь он изменил, даже будучи лично с ними незнаком: при его поддержке были восстановлены повреждённые дома в селе.
Во время встречи жители Сотка выразили обеспокоенность вопросами безопасности, отметив, что азербайджанские позиции значительно приблизились к населённому пункту.
Карапетян заявил, что у премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева имеются «чудовищные планы», и подчеркнул необходимость консолидации общества.
«Будьте активны, чтобы эта власть не продолжила сдавать территории нашей страны Азербайджану», — сказал он жителям Сотка.
Он также отметил, что вместе они сделают всё возможное, чтобы этого не допустить.
«Мы должны сделать всё, чтобы эта власть вновь не навлекла ту же беду на нашу страну», — заявил Карапетян.