Մեր հայ գործընկերները պաշտպանություն են փնտրում սպառնալիքի անմիջական աղբյուրից. Սերգեյ Շոյգու
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն ցավալի է համարում «սպառնալիքի աղբյուրից պաշտպանություն փնտրելու Երևանի ցանկությունը», այս մասին նա հայտարարել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի նիստում։
Տեղեկությունը փոխանցում է ТАСС-ը։
«Կան բազմաթիվ խնդիրներ և դրանք միասին լուծելը շատ ավելի արդյունավետ է։ Ափսոս, որ կազմակերպության մեր հայ գործընկերները չեն հասկանում սա և պաշտպանություն են փնտրում սպառնալիքի անմիջական աղբյուրից»,-ասել է նա։
«Սա Հայաստանի ղեկավարության ընտրությունն է և նրա պատասխանատվությունը իր երկրի և ժողովրդի ապագայի համար»,-հավելել է Շոյգուն։

Шойгу: попытки Армении найти защиту у источника угрозы вызывают сожаление
Желание Еревана найти покровительство у источника угрозы вызывает сожаление. Об этом заявил секретарь Совета безопасности (СБ) РФ Сергей Шойгу на заседании Комитета секретарей советов безопасности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), передает ТАСС.
"Проблем много, и решать их гораздо эффективнее сообща. Жаль, что наши армянские партнеры по организации этого не понимают и ищут защиту у непосредственного источника угрозы", - сказал он.
"Это выбор руководства Армении и его ответственность за будущее своей страны и народа", - добавил Шойгу